Jihlavský kanonýr Klobása čeká na nabídky. Vrátí se do ligy?

Stanislav Klobása, nejlepší střelec letošní druhé ligy

Stanislav Klobása v uplynulém ročníku Fortuna národní ligy nasázel 17 branek a stal se nejlepším střelcem soutěže. Jihlavě sice k postupu do nejvyšší soutěže nepomohl, šestadvacetiletý útočník se přesto nahoru možná posune.

Byl to pořádný boj. Jihlava v posledním kole druhé ligy narazila na Ústí nad Labem, jehož barvy hájil Lukáš Matějka, který dal v utkání hattrick a pomohl svému týmu k výhře 3:2. Oba góly Vysočiny však vstřelil Klobása, který se dostal na 17 branek a stal se králem druholigových střelců. „Mám z toho radost, alespoň jedna trofej zůstala na Vysočině, ale vyměnil bych to za postup,“ řekl rodák z Brandýsa nad Labem. „Lukáš by si střeleckou korunu taky zasloužil, měl vynikající sezonu. Klobouk dolů ale i před dalšími střelci,“ dodal.

Vzpamatovali jsme se pozdě

Vysočina byla před sezonou pasována do role jednoho z favoritů soutěže, ročník se jí ale příliš nepovedl a skončila až šestá, 18 bodů za druhým Brnem. „Dostávali jsme hodně gólů. Druhá liga je hodně o defenzivě, a právě proto postoupily Pardubice. My jsme směrem dozadu hráli špatně,“ nehledal Klobása žádné výmluvy. Ještě po ligovém restartu po koronavirové pauze v Jihlavě věřili, že o postup zabojují, plány týmu se ale rychle rozplynuly. „Zápasy šly rychle za sebou a my šli od prohry k další ztrátě. Vzpamatovali jsme se až moc pozdě,“ uvedl nejlepší střelec soutěže.

V závěru ročníku svou funkci navíc složil trenér Radim Kučera, který v Jihlavě skončil. Pro kabinu to ale nebylo velké překvapení. „Bohužel jsem s tím tak trochu počítali. Proslýchalo se to, ale nechtěli jsme tomu věřit, celý realizační tým byl totiž opravdu výborný,“ řekl Klobása na adresu kouče Kučery.

Jedná se!

Jihlava bude v příští sezoně šetřit a k favoritům druhé ligy asi budou patřit jiní. I proto je otázkou, zda u toho bude Klobása, jenž by se díky parádnímu ročníku mohl vrátit zpět do Fortuna ligy, ve které si dosud připsal 25 startů a pět branek v dresu Mladé Boleslavi. „Bolka se mi neozvala. Nebo o tom nevím,“ pousmál se útočník.

O nabídky by ale neměl mít nouzi, aktuálně se hovoří zejména o Slovácku a ligovém nováčkovi z Pardubic. „Ano, tyto týmy se mi ozvaly. Pardubice daly Jihlavě nabídku a nyní se jedná. U ostatních týmů to byla jen oťukávaná, třeba ale přijde i další nabídka,“ říká.

Klobása si v nejvyšší soutěži zahrál naposledy v sezoně 2017/18, návratu mezi elitu by se ale nezalekl. „Když to nevyzkouším, tak to nezjistím,“ tvrdí odhodlaně. Ať už bude působit kdekoliv, je připravený navázat na uplynulý ročník a zase chce střílet góly. „Pokud tady zůstanu, tak chci klubu pomoct, jak jen to půjde a bojovat s ním o co nejlepší umístění. Ale když se dostanu do nějakého ligového týmu, tak se určitě zlobit nebudu,“ dodal na závěr.

Autor: resp, foto: FC Vysočina Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*