Jihomoravští policisté mají nové posily. Do služby se hlásí Cezar, Vinnetou a Garant

Tři noví koně jsou posilou jihomoravské jízdní policie. Trojice valachů Cezar, Vinnetou a Garant úspěšně dokončila výcvik v Remontní a výcvikové stáji Policie ČR v Písku, a rozšířila služební stáj v brněnských Medlánkách. Postupně se budou zapojovat do činnosti oddělení, které působí na celé jižní Moravě.

Koně jsou policistům velkou pomocí při pátracích akcích po hledaných a pohřešovaných lidech, zvládnou obtížný terén, překážky, a umožňují policistovi větší rozhled. Respekt budí také na bezpečnostních opatřeních na demonstracích, sportovních utkáních a setkáních extremistů. Policejní koně musí proto dobře zvládat hluk, stres, dýmovnice či vypjatou atmosféru a davy lidí. Preventivně působí v rekreačních a chatových oblastech, kam se auta nedostanou. A jaké vlastnosti musí mít kůň vhodný pro službu u policie? Nejdůležitější je povaha – kůň by měl být vyrovnaný, klidný a s chutí do práce. Na zřetel bereme i jednotný vzhled koní a proto pořizujeme hlavně hnědáky, ryzáky a vraníky.

Jízdní policie působí v Brně od roku 1993. Ve služební stáji je 15 koní plemene českého teplokrevníka, se kterými pracuje 14 policistů, jimž v péči o ně pomáhají 3 občanští zaměstnanci. Služební koně mají v brněnských Medlánkách k dispozici zmodernizovaný areál s několika typy jízdáren pro různé druhy výcviku uvnitř i venku.

Autor: red Zdroj a foto: Policie ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*