Jubilantka ve Vazební věznici Olomouc

Nestává se často, aby pracovní kolektiv slavil takové jubileum některého z kolegů či kolegyň. Dnes popřálo vedení Vazební věznice Olomouc docentce Věře Krčové ke krásným 90. narozeninám.

Docentka Věra Krčová z olomoucké lékařské fakulty a fakultní nemocnice oslavila neuvěřitelných 90 let. Celý život se věnuje medicíně, je odbornicí zejména na hemostázu, tedy srážení krve. Vedení vazební věznice poděkovalo paní docentce za její pracovní nasazení ve vazební věznici. Gratulace proběhly také na její mateřské hemato-onkologické klinice ve Fakultní nemocnici Olomouc, kde paní docentce předal rektor Martin Procházka Zlatou medaili za zásluhy o rozvoj Univerzity Palackého.

Docentka Věra Krčová je téměř celý svůj život spjata s Lékařskou fakultou UP a olomouckou fakultní nemocnicí, studium medicíny završila promocí v roce 1958. Po čtyřleté praxi v Hranicích nastoupila na I. interní kliniku v Olomouci a atestovala se ve vnitřním lékařství. Postupně se zaměřila na své hlavní téma – problematiku hemostázy, srážení krve. V roce 1988 habilitovala a po vzniku Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc se stala členkou jejího týmu a stála u zrodu a rozvoje moderní hemokoagulační laboratoře. 

Autor: red Zdroj a foto: Vězeňská služba ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*