Klimkovický tunel na dálnici D1 bude až do pondělí uzavřen

Na možné komplikace v dopravě se musí připravit řidiči jedoucí po dálnici D1 u Klimkovic nedaleko Ostravy. Až do pondělního časného rána totiž bude zcela uzavřen Klimkovický tunel, tedy obě jeho části. Uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký. Tunel se nyní opravuje a testovat se budou nově instalované technologie.

Úplná uzavírka Klimkovického tunelu na dálnici D1 potrvá od dnešních 20:00 do pondělí 12. srpna do 04:30. Objízdná trasa bude vedena po silnici II/647,” uvedl mluvčí.

Podle Studeckého dnes byly ukončeny práce v pravé straně tunelu, tedy ve směru na Ostravu. Dosud byla během oprav doprava v obou směrech vedena druhým tubusem tunelu. “Úplná uzavírka je nutná z důvodu zkoušek nově instalovaných technologií a převedení dopravy do již zmodernizovaného pravého tunelu,” vysvětlil Studecký.

V Klimkovickém tunelu se po desetiletém provozu opravují technologie. Mění se například vzduchotechnika a modernizuje se kamerový, řídicí a bezpečnostního systém. Modernizace bude stát 116 milionů korun bez DPH.

Od pondělí se práce přesunou do levé části tunelu, kterým jinak auta jezdí směrem na Brno. Doprava bude převedena do pravé části tunelu, kde se jedním pruhem pojede na Brno a druhým na Ostravu. Opravy potrvají do 6. září a následně bude až do 9. září tunel opět zcela uzavřen.

Město Klimkovice, kudy objízdná trasa vede, před časem s měsíčním předstihem otevřelo novou okružní křižovatku. Město na urychlení stavby spěchalo právě kvůli chystané uzávěře Klimkovického tunelu. Obávalo se totiž dopravního kolapsu, protože z D1 se například i při havárii na dálnici svádí doprava právě na objízdnou trasu přes město, které opakovaně muselo řešit dopravní problémy.

Zdroj: ČTK Foto: pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*