Konec Grand Prix má právní dohru. Pořadatelskému spolku hrozí insolvence

Spolek pro pořádání Grand Prix nedokáže najít dohodu s majitelem závodního okruhu. S promotérem to přitom šlo.

Spolek pro motoristickou Grand Prix ČR, která se až do minulého roku jezdila na brněnském Masarykově okruhu, nemůže aktuálně vypořádat všechny závazky plynoucí z uspořádání závodů v roce 2020 a jejich zrušení v roce 2021. Situaci komplikuje postoj společnosti Autodrom Brno, který trvá na úhradě neobjednaných oprav a nájemného za závod, který se nepojede. Na dohodu už nezbývá mnoho času.

Spolku hrozí insolvenční řízení

Autodrom Brno stále trvá na sporných požadavcích týkajících se zrušeného pořádání mezinárodních závodů. Čas na dohodu je do 18. ledna. Pokud k ní nedojte, Spolek pro GP ČR bude nejspíš muset přejít do insolvenčního řízení, jak navrhlo vedení Brna.

“Finanční prostředky, které má Spolek k dispozici, jsou plně dostačující pro úhradu zalistovacího poplatku za ročník 2020 i na vrácení peněz všem držitelům vstupenek, ale i na platbu společnosti Automotodrom Brno, a. s., která by představovala přiměřené odstupné a pokrytí nákladů souvisejících se zajištěním jiného nájemce okruhu v původně plánovaném termínu konání závodů,” informovalo město v tiskové zprávě.

Majitel okruhu odmítá dohodu

S promotérskou firmou Dorna se Spolek dokázal dohodnout na odpuštění zalistovacího poplatku za nerealizovaný ročník 2021, jiné je to v případě společnosti Autodrom Brno, která vlastní Masarykův okruh.

Společnost původně vznesla požadavky na úhradu ve výši téměř 50 milionů korun. Po jednání na začátku ledna došlo ke snížení nároků na 25 milionů korun a převod 5 % akcií společnosti Autodrom Brno, které od něj v minulosti město Brno bezúplatně nabylo, spolku Automotoklub Masarykův okruh, který je v likvidaci, či určené třetí osobě.

Podle pořadatelského spolku, který sdružuje město Brno a Jihomoravský kraj, se však jedná o sporné nároky. Společnosti Autodrom nabídl vyplacení částky ve výši pět a půl milionu korun jako vypořádání smlouvy a nákladů souvisejících se zajištěním jiného nájemce okruhu. Tuto nabídku však Autodrom Brno odmítl.

Zdroj: město Brno, foto: pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*