Konec nové nemocnice ve Zlíně? Kraj zrušil zakázku na projektanta

Podle stávajícího projektu by nová krajská nemocnice stála přes 8 miliard. Záměr je dlouhodobě kritizován, současná krajská koalice bude nejspíš prosazovat rekonstrukci stávajícího nemocničního areálu.

Radní Zlínského kraje zrušili veřejnou zakázku na projektanta krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Stavbu nové nemocnice prosazoval bývalý hejtman Jiří Čunek, současné vedení kraje ale projekt kritizuje. O celkovém investičním záměru bude vedení kraje ještě jednat.

Ušetřené peníze můžeme použít na opravu nemocnic

Podle hejtmana Radima Holiše zrušením zakázky Zlínský kraj ušetřil finanční prostředky na projekční práce ve výši 350 milionů korun. “Můžeme je využít na jiné potřebné projekty a investice v našich čtyřech stávajících nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži a Vsetíně,“ sdělil Holiš.

Záměr stavby nové nemocnice schválili zastupitelé v minulém volebním období. Zlínský kraj pro ni vykoupil pozemky a nachystal smlouvu s vítězem veřejné zakázky na projektanta. Nové vedení kraje hned po volbách sdělilo, že chce výběrové řízení zrušit. O celém investičním záměru na novou krajskou nemocnici budou představitelé kraje ještě jednat.

Hejtman Holiš již dříve řekl, že podporuje dostavbu a rekonstrukci nynějšího areálu zlínské nemocnice. Nová nemocnice se stala hlavním tématem zdejších krajských voleb. V kritice projektu se shodli zástupci nové koalice z hnutí ANO, Pirátů, ODS a ČSSD.

Zdroj: Zlínský kraj,

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*