Koruna pro krále střelců mě láká, hlavní je ale postup Zbrojovky, říká Jakub Řezníček

Už v pátek se zase rozběhnou druholigové boje. Do akce zítra nastoupí i fotbalisté Zbrojovky v čele s Jakubem Řezníčkem, které čeká domácí zápas s Prostějovem. 

Zbrojovka je po podzimu první s desetibodovým náskokem nad sparťanskou rezervou. Brněnský tým je obrovským favoritem na postup do Fortuna ligy, tým trenéra Dostálka ale čeká ještě spousta práce. „Příprava byla až nezvykle dlouhá. Už se těšíme a doufáme, že páteční zápas s Prostějovem zvládneme,” řekl pro zpravyzmoravy.cz třiatřicetiletý útočník Zbrojovky Jakub Řezníček, který je s deseti góly nejlepším střelcem týmu. 

Co od zápasu s Prostějovem čekáte?  

První kola bývají nevyzpytatelná, my se každopádně chceme prezentovat svou hrou. Koukáme na sebe, připravili jsme se, chceme to zvládnout a vyhrát. 

Během přípravy jste byl zraněný. Už jste stoprocentně fit? 

Měl jsem nějakou prasklinu kloubního pouzdra, měl jsem sádru a dva týdny jsem byl doma. Už tři týdny ale trénuju a jsem fit. 

Se Zbrojovkou vládnete tabulce. Jste rád, že jste před sezonou tuto výzvu přijal a do Brna šel? 

Na začátku jsem nevěděl, do čeho jdu, ale od pana majitele jsem měl hezkou nabídku. V Brně jsem zažil dobré časy a s majitelem jsme se domluvili, že Zbrojovce pomůžu. Jsem rád, že jsem tuto výzvu přijal a že nám to zatím vychází. 

S deseti góly jste druhým nejlepším střelcem ligy, ovšem jedenáctigólový Alijagič je nyní v Liberci. Láká vás koruna pro krále střelců? 

Nebudu lhát, bylo by to hezké, ale první je tým. Jestli se postoupí, tak budu šťastný a bude to další úspěch v kariéře. Koruna pro krále střelců půjde stranou, hlavní je postup, na druhou stranu, mám jen ty nejvyšší ambice. Ale jak už jsem řekl, nejdůležitější je Zbrojovka. 

Deset gólů je pěkné číslo. Nebo jste jich chtěl mít ještě víc? 

Mohlo jich být více, něco jsem neproměnil. Ale všechno dát nejde, s tím číslem jsem spokojený. 

Pokud Zbrojovka postoupí, budete za ni hrát i v lize? 

Je to o domluvě, smlouvu na příští rok ještě nemám. Ale s panem Bartoňkem jsme v případě, že se postoupí, nějak domluveni. 

Jakub Řezníček, trenér Dostálek i sportovní ředitel Požár na tiskové konferenci před startem jarní sezóny

Všichni čekají váš postup. Může vás o něj ještě něco připravit? 

Jsou tam nějaké nedohrané zápasy, náskok se rychle může zmenšit. Musíme dál tvrdě pracovat a jít zápas od zápasu, týden po týdnu. Musíme za tím jít, jsme dobrá parta a věřím, že to zvládneme. 

Je vaše situace o to těžší, že se na Zbrojovku chce každý vytáhnout? 

Těžké to bylo už na podzim. Každý se chce vytáhnout na hraně možností, my jsme ty zápasy mnohdy zvládli silou vůle a tím, že jsme se semkli. Není to jednoduché, často jsme vyhrávali těsně nebo góly v závěru, zápasy jsou těžké. Je to stejné, jako když v lize narazíte na Slavii, Spartu nebo Plzeň, taky se chcete vytáhnout.  

Jak po půl roce hodnotíte kvalitu Fortuna národní ligy? 

Některé týmy tady jsou vážně kvalitní. Vlašim má několik hráčů ze Slavie, je tady Sparta B, Opava. Některé zápasy byly těžké a měly velké měřítko, jiné zase horší. Někdy se to sejde a je z toho fakt pěkné utkání, jindy je to zase nekoukatelné. Úroveň ligy mě asi nepřekvapila. 

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*