Kraj Vysočina zve na dovolenou. Nabízí poukazy 1000 korun na osobu

Kraj Vysočina mimořádně uvolnil 10 miliónů korun, kterými chce veřejnosti přispět na dovolenou strávenou na Vysočině. Zájemci o slevu na ubytování ve výši 1 000 korun na osobu starší 15 let mohou žádat prostřednictvím webu.

Podle zástupců kraje je v současné době dovolená v jedné z nejčistších částí České republiky dobrou volbou zejména pro rodiny. Nabídnutá kompenzace by mohla zajistit zapojeným regionálním ubytovatelům více než 30 000 přenocování.

K dispozici je 10 000 voucherů

Zájemci o slevové poukazy mohou od 13. července do 31. října 2020, nebo do vyčerpání nastavené podpory, získat slevový poukaz na ubytování na Vysočině, pokud se ubytují na tři a více nocí. Podmínkou pro získání voucheru je, aby turista byl starší 15 let, což prokáže občanským nebo jiným průkazem totožnosti, a přijel ve skupině 2–6 osob, z nichž jedna je starší 18 let. Na děti mladší 15 let se poukazy nevztahují. Pro zájemce je připraveno celkem 10 000 voucherů.

Voucher pořídíte přes Internet

Slevový voucher si mohou zájemci vygenerovat na webové stránce slevy.vysocina.eu, kde si také vyberou ubytování v zařízeních, která jsou na stejném webu registrovaná. Sleva platí pro nové rezervace a každý ji může čerpat jen jednou. Získání slevového poukazu je jednoduché – všem zájemcům doporučujeme nejdříve navštívit sekci Jak to funguje pro turisty a až následně generovat poukaz pod odkazem Jsem turista, chci slevu. Stačí pouze vyplnit potřebné osobní údaje, esemeskou i e-mailem následně přijde informace s kódem voucheru, který bude nutné uvést při rezervaci ubytování u registrovaného ubytovatele. Voucher je třeba uplatnit do 72 hodin, poté propadá a zájemce si bude muset vygenerovat nový. Ubytování je možné objednávat on-line, mailem, ale i telefonicky. Upozorňujeme zájemce o dotované ubytování, že slevové poukazy je možné uplatnit POUZE u registrovaných ubytovatelů, jejich seznam je aktualizován v sekci Kde uplatnit. Nabídka smluvních ubytovatelů bude v čase aktualizována, předpokládá se, že se bude postupně rozšiřovat.

Nejpříznivější je situace na Třebíčsku

I když se v posledních týdnech objevila menší ohniska koronaviru na Jihlavsku, je tento tento kraj na pomezí Čech a Moravy stále poměrně nezasažený. Za bezproblémové jde označit na moravské straně například Třebíčsko, kde je výskyt koronaviru minimální.

Přečtěte si  V Třebíči, za účasti Jiřího Grygara, otevřeli nové planetárium. Nabídne programy pro veřejnost i školy

Památky i příroda

Návštěvníci zde mohou obdivovat čistou přírodu zpestřenou pozoruhodnými skalními útvary v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Kromě toho je v oblasti mnoho kulturních památek, hradů, zámků a církevních staveb. Z kulturních jsou tři zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jsou jimi historické centrum města Telč, poutní kostel svatého Jana Nepomuckého (Žďár nad Sázavou) na Zelené Hoře a židovská čtvrť, židovský hřbitov a Bazilika svatého Prokopa v Třebíči.

Autor: red Zdroj: kraj Vysočina Foto: pixabay

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*