Kvůli koronaviru se biatlon v Novém Městě na Moravě pojede bez diváků

Biatlon Nové Město na Moravě
Světový pohár v Novém Městě na Moravě bude letos bez diváků.

Světový pohár v biatlonu se letos v Novém Městě na Moravě pojede bez přítomnosti diváků. Dnes o tom rozhodla Bezpečnostní rada státu (BRS), která se pořádáním závodů zabývala v souvislosti se šířením koronaviru. Na biatlonové závody se chystaly desetitisíce sportovních fanoušků.

Rozhodnutí se dotklo desítek tisíc diváků

BRS se bude v nejbližší době zabývat i dalšími hromadnými sportovními akcemi. “Z mého pohledu je to rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a organizátoři se s tím budou muset vypořádat. Vzhledem k tomu, kolik lidí na tu akci mělo přijet, je to preventivní opatření a za mě, já jsem žádnou jinou alternativu neviděl,” řekl novinářům po jednání rady ministr vnitra Jan Hamáček. BRS také doporučila necestovat do italských regionů postižených nákazou.

Světový pohár v Novém Městě se bude konat od 5. do 8. března. Během čtyř dnů je na programu šest závodů. Organizátoři očekávali každý den 30.000 návštěvníků. Prodány byly vstupenky za 22 milionů korun, uvedla s odvoláním na vládní zdroj ČTK.

Na Moravě zatím nebyla nahlášena nákaza koronavirem. Hygienici však upozornili, že Američanka, která je s koronavirem v pražské nemocnici, byla i v Brně. Teď zjišťují místa, kde se pohybovala. V celé ČR se zatím potvrdila nákaza celkem u tří lidí.

Zdroj: Vláda České republiky, ČTK, foto: Wikimedia Commons

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*