Kvůli silnému větru jsou tisíce domácností na různých místech Moravy bez elektřiny. Popadané stromy komplikují dopravu

Ilustrační obrázek

V Brně-Líšni je kvůli silnému větru bez elektřiny asi 2500 domácností, uvedla v tiskové zprávě vedoucí koncernové komunikace skupiny E.ON v ČR Martina Slavíková. Hasiči po celé Moravy vyjíždějí od rána k řadě případů, které se týkají silného větru.

E.ON na distribučním území eviduje 13 poruch na vedení vysokého napětí, které se dotýkají přibližně 11.500 domácností. Na Moravě aktuálně eviduje největší omezení v oblastech Brno- Líšeň (2500 domácností) a Boršice na Uherskohradišťsku (1000 domácností).

“Na opravách intenzivně pracujeme, poruchy vymezujeme a tam, kde je to možné, dodávky elektřiny postupně obnovujeme. Poruchy jsou nejčastěji způsobené poškozeným vedením a izolátory, přičemž poškození vznikla většinou v důsledku silných poryvů větru,” uvedla Slavíková.

Hasiči na jihu Moravy zaznamenali první výjezd kvůli odstraňování následků silného větru kolem 8:30, a to do Boskovic na Blanensku. “Zatím evidujeme desítku událostí, nejčastěji jde o Brno-venkov. Vyjížděli jsme například do Chrlic, ale také například do brněnských Bohunic,” říká mluvčí místních hasičů Jaroslav Mikoška.

Silný vítr komplikuje i dopravu. Kvůli popadaným stromům nejezdí vlaky například v úseku mezi Jihlavou a Kostelcem u Jihlavy. Opatrní ale musí být také řidiči, hasiči již odstraňovali spadlé stromy a větve také ze silnic.

Výstraha před silným větrem platí v celé České republice až do dnešních 20:00. V úterý už by měl vát většinou jen mírný vítr, prudší nárazy se mohou vyskytnout na východě země a na hřebenech ho na severu a severovýchodě.

Zdroj: ČTK, foto: pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*