Legendární TGV už je na brněnském výstavišti, přijelo po staré vlečce

Legendární TGV přijelo v noci do Brna.

Francouzský vysokorychlostní vlak TGV dorazil do Brna. Po tři dny bude k vidění na brněnském výstavišti. Noční příjezd přes starou vlečku si nenechali ujít milovníci železnice.

TGV je navíc hlavním lákadlem expozice na brněnském veletrhu Rail Businnes Days, který se koná ve dnech 7. a 9. června. Správa železnic zde vystaví i další kolejová vozidla.

Desetivozová francouzská vysokorychlostní jednotka přijela do Brna přes Německo a Čechy. Večer TGV vyrazilo směr Brno. Na brněnské výstaviště dorazilo v pozdních nočních hodinách. Dopraveno přitom bylo starou vlečkou z Poříčí. Po konci brněnské expozice vlak vyrazí přes zastávky v Jihlavě a Ústí nad Labem zpět do Francie.

K vidění není jen TGV

Na území ČR jednotku TGV přepravuje vícesystémová lokomotiva Siemens Vectron, která se rovněž objeví na brněnském veletrhu. “Vectron slouží nejen jako hnací vozidlo, ale také jako diagnostický vůz. Jeho úkolem je dále vozba diagnostických vozů pro měření trakčního vedení, kontrolu rádiového provozu nebo vozidel pro měření železničního svršku,” popsal mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Na brněnském výstavišti se představí i speciální diagnostické vozidlo MVŽSv2. Nejmodernější měřicí vůz se využívá pro diagnostiku železničního svršku při rychlostech až 200 km/h. Chybět nebude také diagnostický vůz EM100 sloužící pro měření geometrických parametrů koleje

“Expozice Správy železnic v Brně ale nebude jen o kolejových vozidlech. Navštívit můžete rovněž stánky věnované činnosti této organizace, přípravě vysokorychlostních tratí a náboru nových zaměstnanců,” zve na výstavu mluvčí železničářů.

autor: pjk, zdroj a foto: Správa železnic

Doporučujeme


1 Comment

 1. Vlečka na brněnské výstaviště bude zrušena kvůli protipovodňové hrázi – viz zde
  https://zdopravy.cz/vlecka-na-brnenske-vystaviste-bude-zrusena-kvuli-protipovodnove-hrazi-116125/

  Nevím – protipovodňová opatření jsou snad v pořádku, ale tak jak se provádějí na Poříčí se mi to nelíbí … a rušit vlečku aby se už žádná železniční vozidla na výstaviště nedostala, to je také nesmysl …
  Proměna nábřeží Svratky v Brně začala kácením 362 stromů
  https://www.brnan.cz/udalosti/promena-nabrezi-svratky-v-brne-zacala-kacenim-362-stromu
  PROTIPOVODŇOVÁ OPATŘENÍ – POŘÍČÍ (STAVBA STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA)
  https://kopemezabrno.cz/uzavirky-a-omezeni/protipovodnova-opatreni-porici/

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*