Lesníci na Břeclavsku se připravují na komáří kalamitu. Kvůli zaplaveným cestám je zakázán vstup do obory Soutok

Očekávané přemnožení komárů v jihomoravských lužních lesích zmírní tekutý a granulovaný přípravek, který aplikují lesníci ve spolupráci s krajskými hygieniky v oboře Soutok zaplavené dubnovou povodní a také v Kančí oboře. Přípravek hubí pouze komáří larvy.

Během týdne se kvůli ochraně obyvatel, návštěvníků, ale i zvěře v oborách ošetří podmáčené vodní plochy v okolí Břeclavi, Lanžhota a nedalekých obcí.

Aktuálně je do obory Soutok kvůli zatopeným cestám a loukám vstup zakázán. Tedy až na přístupovou cestu z Břeclavi k zámečku Pohansko. „Ta je už bezpečná a zákaz se na ni nevztahuje,“ uvedl Juraj Stehlík, vedoucí Polesí Soutok z Lesů České republiky.

Opatření obecné povahy bylo vydáno v souvislosti s povodňovou situací na řekách Morava, Dyje a Kyjovka, kdy došlo k zaplavení rozsáhlých komplexů lesa v oboře Soutok v katastrálních územích Břeclav a Lanžhot. Veřejnost může být ohrožena na zdraví a životech při vstupu a pohybu v zaplavených částech lesních porostů (např. nebezpečí samovolného vyvrácení podmáčených stromů). Současně je zvěř, pohybující se na omezeném nezaplaveném prostoru, v důsledku pohybu veřejnosti dále koncentrována do míst, kde vznikají nadměrné škody na lesních porostech. Opatření platí do 15. května.

Autor: red Zdroj a foto: Lesy ČR, Město Břeclav

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*