Letní hudební akademie Kroměříž otevřela nově orchestrální akademii

hudebni-akademie-kromeriz

Novinkou dalšího ročníku kroměřížské Letní hudební akademie je vedle sólových oborů otevření Orchestrální akademie. Projekt připravuje ve spolupráci s Akademií klasické hudby. Mladí hudebníci zde budou zdokonalovat své schopnosti pod vedením předních hráčů České filharmonie a dirigenta Tomáše Netopila.

Mladí hudebníci mají možnost podat elektronickou přihlášku ke studiu v Orchestrální akademii až do konce března 2020, podmínky jsou uveřejněny na www.academykromeriz.com. Studenti získají výjimečné umělecké vedení a odehrají koncerty v Kroměříži a v Praze. Kromě hráčů České filharmonie je povede špičkový český dirigent Tomáš Netopil, šéfdirigent a hudební ředitel Essenské filharmonie a hlavní hostující dirigent České filharmonie.

Výjimečná součinnost dirigenta Netopila s předními hráči České filharmonie umožní studujícím mladým hudebníkům seznámit se s procesem a přípravou koncertního provedení symfonického díla na nejvyšší profesionální a umělecké úrovni. Má-li výsledek práce pedagogů i studentů zaznít na hudebním festivalu evropského významu, kterým Dvořákova Praha bezesporu je, je to pro ně ta nejlepší motivace k investování maximálního úsilí k dosažení očekávaného cíle,“ uvedl Jan Simon, intendant Akademie klasické hudby.

Orchestrální akademie proběhne v Kroměříži od 10. do 16. srpna

Orchestrální akademie se uskuteční v Kroměříži v rámci mezinárodní Letní hudební akademie od 10. do 16. srpna a v Praze pak v termínu 11. – 13. září. Studenti se také dvakrát představí veřejnosti jako členové MLADÉ FILHARMONIE DVOŘÁKOVY PRAHY – na závěr soustředění v Kroměříži zahrají v Květné zahradě 16. srpna a vrcholem bude 13. září premiéra na MHF Dvořákova Praha 2020. Orchestr zahraje Beethovenovou devátou symfonií společně se sólisty Simonou Šaturovou, Markétou Cukrovou, Petrem Nekorancem, Janem Martiníkem a Pražským filharmonickým sborem.

Orchestr je natolik unikátní nástroj, že je nesmírně důležité jej zušlechťovat a formovat právě v období mládí, kdy čistá energie stále vítězí a dokáže upozornit nejen na sebe, ale i na budoucnost, která je pevně v jejich rukou,“ vyznal se Tomáš Netopil.

Akademie je určena pro studenty konzervatoří, vysokých škol a mladé umělce ve věku od 15 do 24 let z České republiky i ze zahraničí.

Autor: red Zdroj: Letní hudební akademie Kroměříž

Související články

Přečtěte si  Historický poklad v Opavě: Archeologové objevili nejvýznamnější soubor mincí za sto let

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*