Máme nejvyšší ambice, říká trenér Jihlavy Kameník

Fotbalisté Jihlavy vstoupili do letošního ročníku Forutna národní ligy na výbornou a z úvodních šesti zápasů čtyřikrát vyhráli. Pak sice Vysočina zaváhala, v tabulce se však drží na dostřel od postupových příček.

Jihlava sice poslední zápasy nezvládla, trenér Jan Kameník ale nepanikaří. „Doufáme, že nás to nepoznamená. Prohráli jsme sice s Opavou a Líšní, ta je ale nyní asi nejsilnějším týmem druhé ligy,“ řekl pro zpravyzmoravy.cz.

Myslíte si, že poté, co jste do sezony vstoupili úspěšně, si na vás ostatní týmy dávají větší pozor?

Mohlo se stát, že naše výsledky a výkony vzbudily větší pozornost. Naši soupeři možná zpozorněli a upravili své herní projevy. My jsme na to nedokázali reagovat a neměli jsme sílu na to, abychom překonali týmy, které se koncentrovaly spíše na defenzivu.

Lukáš Zoubele v zápase s Opavou

Před týdnem jste nestačili na Líšeň. Je aspirantem na postup?

Může být, nezapomínal bych ale ani na další. V soutěži je Karviná nebo ambiciózní Dukla, Opava loni hrála baráž. Líšeň se každopádně už třetím rokem prezentuje velmi dobrým fotbalem.

Nahoře se drží taky Jihlava. Těžíte z náročné přípravy, během které jste hráli s ligovými týmy?

Cítili jsme, že jsme loni odehráli po herní stránce dobrou sezonu, hlavně tedy jaro. Soupeře jsme dokázali přehrávat, i když ne vždy jsme bodovali. Chtěli jsme se ale posunout, takže jsme si naplánovali takovou přípravu. Výsledkově sice nevyšla, herně jsme ale předvedli velmi zajímavé pasáže. S ligovými týmy jsme v určitých fázích dokázali držet krok. Nabrali jsme zkušenosti, které by nám měly v lize pomoct.

Chcete se porvat o postup?

Máme nejvyšší ambice. Patříme mezi ambiciózní celky a v dohledné době se chceme vrátit do ligy. Respektujeme však, jak je Jihlava nastavená, pracuje se tady s odchovanci a vlastními hráči, které postupně zlepšujeme. Kádr budujeme krok po kroku. Známe filozofii klubu, který stojí pevně na nohou a ví, co chce. Pracuje se tady s mladými a perspektivními hráči.

V Jihlavě působíte druhou sezonu. Kam se za tu dobu klub posunul?

Jde správným směrem. Jsem rád, že můžeme navázat na naši práci, rozšířili jsme realizační tým a máme více prostoru pracovat s hráči jak ve skupinách, tak individuálně. Spolupráce s vedením je nastavena na velmi dobré úrovni, vycházíme si vstříc a posouváme se i v infrastruktuře a zázemí. Chceme, aby péče o hráče byla co nejintenzivnější, dostali jsme do klubu i fyzioterapeuta. Doufám, že klub bude co nejvíc profesionální, aby byl konkurenceschopný i na prvoligové úrovni.

Autor: resp Foto: FC Vysočina Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*