Městská nemocnice v Ostravě nově nabízí pro dětské pacienty nadstandardní rodinné pokoje


Městská nemocnice v Ostravě se může pochlubit pěti novými nadstandardními pokoji na oddělení dětského lékařství v Pavilonu B. Tyto moderně zařízené pokoje nahradily staré pokoje, které byly vybaveny pouze umyvadly. Každý z nových pokojů je nyní vybaven vlastním sociálním zařízením včetně umyvadla, WC a sprchového koutu. Dva z těchto pokojů jsou určeny pro malé děti, dva pro novorozence a jeden pro starší děti.

Pokoje jsou vybaveny postýlkou, standardním lůžkem pro jednoho rodiče, mobilním nebo skládacím lůžkem pro druhého rodiče, přebalovacím pultem s malou vaničkou pro mytí dítěte, malým jídelním stolem se židlemi, lednicí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a televizí.

Dosud jsme takové pokoje neměli k dispozici a nemohli je rodičům nabídnout, přitom je o ně velký zájem. Přinášejí vyšší komfort dítěti i jeho doprovodu, protože se jedná o nadstandardní pokoje, jsou zpoplatněny. Podle vybavení se jedná o částku 500 až 700 korun za noc bez stravy,“ uvedla primářka oddělení Alice Nogolová.

Náklady na modernizaci ve výši 7 milionů korun včetně DPH byly uhrazeny z Fondu pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava. Modernizaci provedla na základě uzavřené smlouvy o dílo společnost JVAgro Morava, její součástí byla také rekonstrukce a příprava prostor pro novou ambulanci.

Ambulance ještě nemá oficiální název, starat se v ní, ale budeme o rizikové novorozence po jejich propuštění z našeho intermediárního centra. Monitorovat budeme váhu miminka, sledovat jeho psychomotorický vývoj, přidáme také doporučení ohledně výživy rizikového novorozence. Ambulance bude v provozu nejdříve ve zkušebním provozu a od začátku příštího roku jako běžná ambulance s danou ordinační dobou,“ doplnila primářka Nogolová.

Ambulance bude vybavená váhou k přesné monitoraci hmotnosti dítěte, bilirubinometrem (přístroj sloužící k neinvazivní monitoraci žloutenky, přikládá se na hrudník dítěte). Podle potřeby bude možné doplnit kontrolní ultrazvukové vyšetření. O děti se bude starat dětská sestra a pediatr.

Autor: red Zdroj a foto: Městská nemocnice Ostrava

Související články

Přečtěte si  Organizátoři Colours of Ostrava zveřejnili jméno dalšího hvězdného interpreta. Do Ostravy dorazí rocková legenda Lenny Kravitz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*