Mikulov chce vybudovat rekreační ovocný park

Mikulovský meruňkový sad plánuje vedení města proměnit v rekreační ovocný park. Radnice si nechala vypracovat architektonickou studii asi čtyřhektarového území, kde má spolu parkem vzniknout i parkoviště.

Současný meruňkový sad ožije, získá nové využití a nebude primárně sloužit pro produkci ovoce. Na čtyřhektarové ploše by mělo vzniknout záchytné parkoviště pro zhruba 120 aut, květinové louky, naučný meruňkový sad s interaktivními herními prvky, vyhlídkou, sociálním zázemím včetně přírodní čističky,” uvedl starosta Mikulova Rostislav Koštial, který se záměrem seznámí na nejbližším zasedání i zastupitele.

Část parku by dál měla sloužit ovcím, které vypásají trávu mezi stromy. O rozrůstání sadu by se pak mohli zasloužit svatebčané z Mikulova, když by novomanželé po obřadu zasadili vlastní strom.

Vznik záchytného parkoviště omezuje současný územní plán, který plánují v Mikulově dokončit co nejdříve. “Bude nutné i vyřešit pěší návaznost do centra města a zejména přístup na Svatý kopeček. Prvořadá však bude úprava zeleně včetně vysekání náletových dřevin v území,” doplnila mluvčí radnice Jitka Sobotková.

Vedení města zatím nemá jasno v tom, kolik by přeměna území stála, určitě ji ale bude nutné uskutečnit v několika etapách. Starosta by k financování rád využil některý dotační program.

Zdroj: ČTK Foto: freepik.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*