Milan Baroš oznámil konec. Legendu čekají zřejmě poslední dva zápasy

Jeden z nejslavnějších moravských fotbalistů současnosti se rozhodl ukončit profesionální sportovní kariéru. Milan Baroš dnes oficiálně oznámil, že po aktuální sezoně skončí. Hlavním důvodem jsou chronické zdravotní problémy, které mu už neumožňují kvalitní přípravu.

Fotbalista z Vigantic, kterého pro vrcholový fotbal vychoval ostravský Baník, má před sebou zřejmě poslední dva zápasy letošní sezony. Osmatřicetiletý kapitán se rozhodl, že po posledním utkání sezony pověsí kopačky na hřebík.

Hlava by chtěla, ale tělo řeklo stop. Zdravotní problémy se se mnou táhnou už dlouho a tělo zkrátka nefunguje tak, jak jsem byl zvyklý a jak bych potřeboval. Hlavně achilovky mě bolí tak, že už nemůžu hrát ani trénovat,“ objasnil pro klubový web hráč, který profesionální fotbalovou kariéru započal a zřejmě i ukončí v Baníku a s Liverpoolem v roce 2005 vyhrál Ligu mistrů.

Milan Baroš poprvé nastoupil v nejvyšší soutěži 29. listopadu 1998 ve věku pouhých 17 let a jednoho měsíce v utkání Baníku s Opavou a dohromady ke dnešnímu dni za Baník odehrál 157 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 45 branek. Nejslavnější část kariéry strávil v Liverpoolu, získal také francouzský titul s Lyonem a s Galatasaray Istanbul vyhrál tureckou ligu. Léta byl oporou národního týmu a se 41 góly je historicky druhým nejlepším střelcem české reprezentace.

Nejprve odpočinek, co bude dál se uvidí

Potřebuju si ze všeho nejvíce odpočinout. Co bude pak, uvidíme. Nějaké nabídky se rýsují, včetně Baníku. Fotbal mě provází celý život a nevylučuju, že u něj budu chtít zůstat. Ale nechám tomu volný průběh. Jak říkám, teď si chci nějaký čas úplně odpočinout a nepřemýšlím nad tím, co bude dále,“ řekl Milan Baroš pro klubový web.

Představí se v neděli v utkání proti Plzni? Fanoušci budou mít zřejmě poslední šanci spatřit skutečnou legendu Baníku na vlastní oči soutěžním utkání na ostravském pažitu.

Autor: resp Zdroj a foto: FC Baník Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*