Ministryně Hubáčková rezignovala, lidovci chtějí na životní prostředí Hladíka

Dosavadní ministryně životního prostředí Anna Hubáčková

Anna Hubáčková rezignovala na post ministryně životního prostředí. Podle vedení KDU-ČSL za jejím rozhodnutím stojí zdravotní problémy. Do čela resortu chtějí lidovci nominovat náměstka brněnské primátorky Petra Hladíka.

Končící ministryni čeká podle jejích slov náročná operace. „Čeká mě operační zákrok, jehož léčení potrvá čtyři až šest měsíců,“ uvedla podle serveru iDnes.cz Anna Hubáčková.

O konci lidovecké ministryně ve vládě Petra Fialy informoval předseda KDU-ČSL Marián Jurečka po dnešním jednání celostátního výboru strany. Dodal, že lidovci navrhnou, aby Hubáčkovou v čele resortu životního prostředí nahradit dosavadní 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Hubáčkovou by měl nahradit 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík

“Uvědomuji si naléhavost celé situace. Teď, když celá Evropa prochází transformací energetiky a navíc když Česká republika předsedá Radě Evropské unie je důležité, aby odchod paní ministryně neohrozil fungování ministerstva,” uvedl Hladík s tím, že výzvu k nahrazení Hubáčkové v čele resortu přijal.

“Neplánujeme se s rodinou z Brna nikam stěhovat. Bude pro mě důležité vyvážit pracovní a rodinný život, s tím do toho jdu,” dodal dosavadní druhý muž v čele moravské metropole.

Autor: pjk, foto: Úřad vlády ČR, Facebook Petr Hladík

Doporučujeme


1 Comment

  1. Pro moravské hlavní město skvělá zpráva poslat Hladíka do Prahy . Tento člověk zablokoval přijetí UP a výstavbu teplovodu z Dukovan , rozkládal městskou koalici kde mohl , před volbama nekriticky toužil po postu primátora a nakonec udělal nejhorší výsledek KDU v Brně od roku 1994 .

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*