Miss World ozdobil moravský kroj, Vlčnov dobývá svět

Miss Czech Republic Karolína Kopíncová bojuje o světový úspěch ve vlčnovském kroji

Na letošním Miss World v Portoriku vyvolal údiv vlčnovský kroj. Sváteční lidový oděv na sebe oblékla vítězka Miss Czech Republic. Karolína Kopincová tím ihned získala pozornost. A není vůbec divu.

Rodačka z Vrbna pod Pradědem vyhrála loňský ročník soutěže krásy Miss Czech Republic, díky čemuž postoupila do celosvětové Miss World. Do portorické metropole San Juan přivezla netradiční soutěžní kostým.

Vsadila na moravský lidový oděv, a to zrovna na jeden z nejznámějších a nejhonosnějších. Vlčnovský ženský kroj, který se pravidelně objevuje na oblíbené vlčnovské Jízdě králů, sestává z bohatě zdobených prvků od fěrtušku až po věnec. Přípravu na samotnou soutěž provází profesionální focení.

Světová soutěž krásy slaví sedmdesátku

Miss World 2021 se nese v obzvláště slavnostní atmosféře. Důvodem není jen vynechání loňského ročníku kvůli pandemické situaci, ale i významné sedmdesáté výročí, které slaví právě na ostrově v Karibiku. Hlavní soutěžní den nastane 16. prosince.

V našem kvízu si můžete vyzkoušet, zda poznáte nejznámější moravské kroje – Kvíz: Poznáte moravské lidové kroje?

Autor: pjk, foto: Miss World Czech Republic (Vitali Bara)

Doporučujeme


1 Comment

  1. I když si o této missce Kopíncové můžeme myslet svoje, od její pro stárku netypické mimiky při fotografování ve vlčnovském kroji, přes skoro basketbalovou výšku a celkově anorektickou linii, přes její chirurgicky dopilovaný nosík až po “zbrusu nové” syntetické poprsí. Ale přece jen děvčica pochází ze slezského Ludvíkova kousek od Karlovy Studánky, pak studovala v Zábřehu v moravské části Ostravy a nyní je posluchačkou na univerzitě přímo v bývalém hrdém zemském hlavním městě Brně. Zprávy z Moravy by tedy mohly informovat, jak se umístila i v nějakých moravských nebo slezských soutěžích missek nebo modelek. 🙂 Pokud se ovšem vůbec umístila; možná, že mezi domácími konkurentkami tak úspěšná nebyla.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*