Místo, kde se zastavil čas. Brno upraví okolí magistrátu na Kounicově

Vizualizace upraveného nároží Kounicovy a Šumavské

Nároží ulic Kounicovy a Šumavské platí za jedno z nejnepříjemnějších míst Brně. Do zdejší budovy magistrátu přitom denně chodí davy lidí, zejména kvůli řidičskému průkazu. Vedení města slíbilo proměnu blízkého okolí. Bude zelenější a nabídne místo pro relaxaci.

„Nebála bych se říct, že je to nehostinné místo, kde se doslova zastavil čas. Když míříte do obchodů v přízemí, na magistrát nebo k sousedním kancelářským budovám, raději jen rychle projdete. Není to dobře,” uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková. Podle ní může řešení přinést rychlá a nepříliš nákladná úprava.

Úpravou projde nároží a přilehlá terasa magistrátní budovy. „Plochy zčásti předláždíme, zčásti zůstanou nezpevněné, což umožní vsakování dešťové vody a její využití pro závlahu osazených stromů. V jejich stínu přibude posezení a další mobiliář, jako stojany na kola či odpadkové koše. Bezbariérový přístup na terasu zajistí nový výtah. A kontejnery na odpad přesuneme pod zem,“ představila Vaňková plán rekonstrukce.

Nákres upraveného prostoru

První fáze bude hotová v září

Vedení města už má k dispozici architektonickou studii a připravuje zadávací řízení na výběr projektanta. „Projektová dokumentace pro první fázi by mohla být hotová v květnu letošního roku, následně by se začalo s opravami. Takže bychom měli být hotovi v září. Druhá etapa by měla proběhnout v příštím roce,” doplnila primátorka.

Náklady na projektovou dokumentaci vedení Brna odhaduje na 700 tisíc korun. U první fáze úprav očekává cenu 12 milionů, u druhé 9 milionů.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*