Mladí fotbalisté Zbrojovky Brno maturovali v den utkání. Ligu stihli díky vrtulníku

Maturitní zkouška na Kladně končí ve tři, zápas s Duklou začíná v sedm, v cestě stojí D1. Řešení? Jako hvězdy Premier League si mohli připadat mladí fotbalisté brněnské Zbrojovky Tonda Růsek a Ondra Pachlopník. K pondělnímu utkání letěli vrtulníkem! O půl čtvrté se vyšplhali do středočeského nebe, aby před pátou přistáli na trávě medláneckého letiště. Bez problémů tak stihli předzápasovou přípravu i zápas samotný. Tonda nastoupil od začátku, Ondra střídal.

Pro oba mladé fotbalisty to byl první podobný zážitek v životě. “Ze začátku jsem byl trochu vyklepaný, ale postupně jsem si zvykl,” usmíval se Tonda. “Uteklo to rychle, letěli jsme asi hodinu a půl. Po dálnici by se to teoreticky stihnout dalo, ale pomaleji a s reálnou hrozbou komplikací. Takhle jsme byli v Brně včas a rychle,” pochvaloval si.

Také o rok mladší parťák Ondra Pachlopník si na let chvíli zvykal. “Ze začátku jsem se bál, ale pak jsem si to užíval. Přál bych to každému, je to úplně jiné, než letět v letadle. Bylo krásně, čisté nebe, hezká viditelnost, jen občas menší turbulence. Seděl jsem vepředu, místa bylo dost, Tonda to měl vzadu možná trochu horší,” vykládal.

Oba maturanti válčí se zkouškou dospělosti na několik etap, shodou okolností i ve čtvrtek se jedna zkouška konala v den utkání. “Člověku se to možná trochu honí hlavou, ale nemůžu se na to vymlouvat. Je škoda, že jsme zápas nedotáhli k vítězství, tím by to bylo celé mnohem lepší,” mrzelo Růska, že Zbrojovka brala nakonec v utkání s Duklou jen bod.

S tím souhlasil i Ondra. “Na maturitu člověk myslí, ale nehraje to takovou roli, aby to ovlivnilo výkon.

Ještě zbývá doplnit, že dosavadní části maturitní zkoušky Tonda s Ondrou zvládli. “Ještě jsme jednu dělali dnes, ale to bylo snad taky dobré. Poslední díl skládám osmnáctého, to se zase hraje,” trpce se pousmál Pachly. Větší štěstí má Tonda Růsek, kterého čeká finále až o den později.

Autor: red Zdroj: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*