Modré zóny v Brně se letos rozšíří o pět oblastí, Jugoslávská přibude už v červenci

Rezidentní parkování v Brně bude do konce roku platit v dalších pěti oblastech. Nejbližší rozšíření přijde už v červenci, kdy se modré zóny rozšíří o oblast Jugoslávská v severní části moravské metropole.

Brněnští radní dnes vydali nařízení, které zavádí rezidentní parkování do oblasti 4-03 (Jugoslávská) v městské části Brno-sever. Platit bude od 18. července.

Do konce roku se celkově modré zóny rozšíří do pěti částí města. Dvě jsou v Králově Poli a tři v městské části Brno-sever. V červenci se přidá oblast 4-03 (Jugoslávská), následovat bude v září oblast 4-04 (Dukelská třída), v říjnu 4-05 (náměstí SNP) a v listopadu oblasti 3-08 (Dalimilova) a 3-09 (Herčíkova). V květnu přibyla oblast 4-01 (Erbenova).

„Rezidenti a abonenti se zde řídí stejnými pravidly jako jinde v Brně. Regulace parkování pro návštěvníky spadá do pravidel pro zónu C. Za stání zde tedy v pracovní dny od 17 do 6 hodin zaplatí 20 korun za každých šedesát minut. Jedna hodina denně je zdarma,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. 

Rezidenti a abonenti si svá oprávnění mohou vyřídit elektronicky přes osobní stránky uživatele nebo osobně na Zvonařce 5. Návštěvníci mohou za parkování platit pomocí aplikace ParkSimply, online parkovacího automatu nebo SMS zprávou.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*