Moravská filharmonie chce potěšit v nelehké době, zahraje v živém přenosu

Moravská filharmonie
Moravská filharmonie zahraje netypicky před prázdným sálem, posluchačům zvuk zprostředkuje pomocí živého přenosu.

Moravská filharmonie Olomouc připravila pro své posluchače a příznivce živý přenos houslového a klavírního recitálu. Koncertní mistr Moravské filharmonie Vít Mužík a klavíristka Lucie Kaucká předvedou díla klasické i soudobé hudby. Koncert se uskuteční ve spolupráci s nahrávací společností PARMA Recordings a bude k vidění živě na webu a facebooku Moravské filharmonie ve středu 1. dubna od 19 hodin.

Orchestr zve na online koncert

„Věříme, že hudba dokáže povzbudit a přinést radost v každé životní situaci. Proto jsme pro naše posluchače i veřejnost připravili koncert ve formě živého přenosu s nadějí, že tím pomůžeme v lidech vzbudit radost a že jim v současné nelehké situaci přineseme do jejich domovů pohodu a skvělý hudební zážitek,“ říká Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc.

Díla Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Eugèna Ysaÿe, Lionela Sainsburyho a Willema van Twillerta provede koncertní mistr Moravské filharmonie Vít Mužík a klavíristka Lucie Kaucká. Z důvodu mimořádných hygienických opatření umělci vystoupí před prázdnou Redutou.

Moravská filharmonie Olomouc patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům na Moravě. Za dobu své existence si vytvořila mimořádně rozsáhlý a rozmanitý repertoár. Věnuje se především klasickému symfonickému repertoáru, propaguje však i soudobou domácí a světovou hudební tvorbu, o čemž svědčí uvedení více než 250 novinek. Vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech doma i v zahraničí. Moravská filharmonie pořádá festivaly Dvořákova Olomouc a Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Mezi její činnosti patří také řada vzdělávacích aktivit pro děti a mladé lidi.

Zdroj a foto: Moravská filharmonie Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*