Moravskou a rakouskou část národního parku Podyjí propojí visuté lávky

Národní park Podyjí sousedí na rakouské straně s Nationalpark Thayatal.

Národní park Podyjí spojí se sousedním rakouským Nationalpark Thayatal dvě visuté lávky přes řeku Dyji poblíž městečka Hardegg. Propojí se jimi turistické cesty pro pěší na moravské a rakouské straně řeky, vzniknou také nové turistické okruhy. Informaci uvedla Správa Národního parku (NP) Podyjí.

Lávky budou určeny výhradně pro pěší. Obdobné lávky jsou v Podyjí tři, nespojují ale oba parky. Ty nově postavené budou ve stejném stylu. Navrženy budou jako visutá lanová konstrukce, s dvojicí ocelových břehových podpor a s dřevěnou konstrukcí mostovky zavěšenou na nosná lana.

“V plánu je, aby lávky svým materiálovým i konstrukčním provedením nenarušovaly krajinný ráz okolí. Vzniknou dva pěší okruhy – Okruh kolem města Hardeggu a Poustevnický okruh,” uvedl ředitel správy NP Podyjí Tomáš Rothröckl.

Do konce roku bude možná hotovo

Se stavěním by se podle něj mohlo začít ještě letos, lávky by pak měly být hotové do konce tohoto roku. “Nyní jsme ve fázi opakovaného poptávání vhodného dodavatele formou výběrového řízení,” upřesnil ředitel.

Výše investice je podle projektu asi 379 000 eur, tedy přibližně devět a půl milionu korun. Na platbě by se měly podílet obě strany, 85 procent by ale mělo jít z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Národní park Podyjí byl vyhlášen v roce 1991. Je nejmenší ze čtyř národních parků v České republice a jediný na Moravě. Na rakouské straně hranice na něj od roku 2000 navazuje Národní park Thayatal.

Zdroj a foto: Správa NP Podyjí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*