Na Baťově kanálu odstartuje další sezona, letos bez omezení

Baťův kanál
Baťův kanál

Slavnostní odemykání Baťova kanálu se uskuteční už v neděli 1. května. Hostit je bude zmodernizované přístaviště ve Spytihněvi. Akce se po dvou letech koná bez omezení, pořadatelé představí novinky na kanálu.

Zahájení hlavní plavební sezony proběhne v tradičním termínu, tentokrát ve zmodernizovaném přístavišti ve Spytihněvi. “Věřím, že u nás v modernizovaném areálu přístaviště s krásnou vyhlídkovou terasou zažijete až do pozdního odpoledne ohromnou porci zábavy,“ zve na slavnostní odemykání spytihněvský starosta Vít Tomaštík.    

Návštěvníci akce se mohou těšit na hudbu, tanec, občerstvení i plavby lodí po Baťově kanálu pro veřejnost. Zahrají kapely Big Band Zlín a Brixen Band. V programu nebude chybět ani ukázka činnosti technického plavidla Jožin, kterým vodohospodáři udržují na Baťově kanálu pořádek.

Letos bez omezení

Slavnostní odemykání Baťova kanálu se po dvou covidových letech vrací do tradičního formátu pro veřejnost bez hygienických omezení. Doufáme, že se i návštěvnost vrátí na počty před pandemií a budeme atakovat stotisícovou hranici,“ dodal ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek.

„Jako správce Baťova kanálu jsme i letos připravili řadu novinek, které zvyšují bezpečnost a komfort plavby. Například modernizaci rejd plavebních komor ve Vnorovech a Kunovském lese. Baťův kanál jsme na sezónu důkladně připravili, hlavní plavební sezóna tak může začít,“ doplnil generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák.

Zdroj a foto: Povodí Moravy

Doporučujeme


1 Comment

  1. A kde ta roky slibovaná rohatecká plavební komora se spojením na Hodonín? A co ta u Bělova? Taky nic, že? Někdo je tu neschopný a mlčí se o tom….🤢

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*