Na brněnském výstavišti vyroste zábavně vzdělávací park Šmoulové s názvem Magický svět

Při příležitosti 65. výročí od vzniku první postavičky modrého šmouly vznikne na brněnském výstavišti v pavilonu C na ploše přes 3000 m² dobrodružný zábavně vzdělávací park Šmoulové s názvem Magický svět. Brány tohoto světa se poprvé otevřou veřejnosti 10. března a návštěvníkům zůstanou otevřeny až do 31. srpna 2023.

Šmoulové, kteří jsou velcí jako pouhá 3 jablka postavená na sebe, zvou děti i dospělé přímo do svých houbových domečků, které jsou tak veliké, že se do nich snadno vejde dítě i dospělák. Šmoulí kouzelný les nabízí mnoho objevů a interaktivních dobrodružství. Děti zjistí, kterému ze šmoulů se nejvíce podobají, a také se naučí mluvit šmoulí řečí. Hlavně se však všichni společně a hravou formou dozví o tom, jak chránit nejen šmoulí, ale i ten náš lidský les. Spolu s malými šmouly tak všichni prožijí napínavé dobrodružství o záchraně přírody, kde společně uniknou vzteklému kocourovi Azraelovi a poté zvítězí nad zákeřným čarodějem Gargamelem a jeho strašlivým strojem.

Magický svět přináší nejen zábavu, ale i poznání. Posláním celého parku je inspirovat děti k ochraně životního prostředí a je připraven také vzdělávací program pro školní třídy. Děti se zde zábavnou formou dozvědí o nutnosti ochrany přírody, klimatické změně, ale také podrobnosti o životě v našem českém lese. Zábavně vzdělávací park Šmoulové – Magický svět pomáhá učitelům mluvit s dětmi o složitých tématech jednoduchým způsobem, a nadchnout tak děti pro ochranu přírody.

Šmoulí dobrodružství bude zakončeno letem na čápovi ve virtuální realitě

Velké šmoulí dobrodružství je zakončeno romantickým letem na čápovi, který děti ve virtuální realitě přenese do animovaného světa šmoulů. Tím ale dobrodružství zdaleka nekončí. Dalších více než 3000 m² zábavy čeká návštěvníky o patro výš. Obrovská LEGO herna, dopravní hřiště, závody autíček a jako první a jediná v Brně: dráha pro kolečkové brusle.

„Chtěli jsme udělat velké zábavně vzdělávací centrum, odkud se vám nebude chtít odejít. Veliká Šmoulí vesnice je nádherná a navíc interaktivní, doslova se v ní proměníte v malého šmoulu. Vesnice zabírá celé přízemí pavilonu C na Výstavišti Brno, kde jsme před tím měli oblíbenou výstavu Tutanchamon. Naučíte se tam šmoulí řeči, a ještě přemůžete zlého Gargamela. V prvním patře je stejně velký prostor věnovaný dětským hřištím, LEGU a také dráze pro kolečkové brusle, aby se u nás nenudily ani starší děti. Je to místo, kde se budou bavit všichni členové rodiny od nejmenších po největší. A samozřejmě součástí je i malé občerstvení,“ popisuje nový zábavně vzdělávací park Květa Havelková ze společnosti JVS GROUP, pořadatele akce.

Přečtěte si  Devadesát let Vranovské přehrady: Slavíme výročí významného vodního díla

Vstupné

Cena vstupenek v pracovních dnech začíná na 280 Kč, vstupné pro čtyřčlennou rodinu během týdne bude stát 990 Kč. Víkendové vstupné bude o něco dražší, cena vstupenky za osobu činí 320 Kč a rodinná vstupenka pro čtyři osoby vyjde na 1190 Kč. Od pondělí do čtvrtka mohou návštěvníci využít tzv. Happy hours (v čase 10 – 12 hodin) a pořídit tak zvýhodněnou vstupenku za 220 Kč. Pokud nechcete být omezeni časem a čekat ve frontách na atrakce, nabízí prodejce také VIP golden ticket.

Šmoulové – roztomilí modří trpaslíci okouzlují své dětské i dospělé fanoušky již 65 let. Kreslíř Peyo vytvořil první modré postavičky už v roce 1958, tehdy se objevovaly po zahrání na kouzelnou flétnu. Původně vedlejší postavy jeho komiksu si rychle získaly svoje fanoušky a v roce 1959 už měly svůj vlastní komiks. První, ještě černobílý film vznikl v roce 1965. Opravdové šmoulí šílenství odstartoval americko-belgický seriál, který na začátku 80. let vysílaly snad všechny TV stanice světa.

Autor: red Zdroj a foto: Šmolouvé – Magický svět

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*