Na Floře vyrostly desítky stánků, Olomouc zahájila Selské trhy

Sehnat poctivé potraviny i další kvalitní produkty od řady regionálních producentů na jednom místě, na čerstvém vzduchu v parku u centra Olomouce. Tuto lákavou kombinaci nabízí po dlouhé době v pátek 7. května na Výstavišti Flora zdejší Selské trhy.

Oblíbená akce začíná v 11 hodin dopoledne, vstup je zdarma. Až do 17 hodin budou ve Smetanových sadech u Pavilonu A připraveny desítky stánků. K dostání bude mimo jiné svěží sezonní ovoce a zelenina, květiny, bylinky, mléčné výrobky, poctivé maso, klobásky či paštiky, dále pivo i víno a také veganské bezlepkové potraviny, domácí džemy, čokolády, sirupy anebo slaný karamel.

„Selské trhy pořádáme od minulého roku, lidé si je velice rychle oblíbili. Navázali jsme tak na tradici farmářských trhů, které dříve bývaly v centru města. Letos se Selské trhy konají již podruhé, díky zájmu návštěvníků jsme oproti loňsku prodloužili otevírací dobu. Jsme velice rádi, že u nás můžeme přivítat skutečně pestrou paletu regionálních pěstitelů a výrobců potravin, a podpořit je tak v těchto nelehkých časech,” uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Trhy provází protiepidemická opatření

První letošní Selské trhy oživily okolí Pavilonu A koncem dubna a konají se pravidelně jednou za čtrnáct dní. Další trhy tak Výstaviště Flora připravuje na pátek 21. května a pátek 4. června. Uskuteční se i v následujících měsících, poslední jsou naplánované na 8. října. „Selské trhy jsou příjemnou tečkou za pracovním týdnem. Díky tomu, že se konají v nádherných olomouckých parcích, mohou lidé jejich návštěvu spojit se zdravou procházkou,“ dodala Fuglíčková.

V současné chvíli ovšem stále platí poměrně přísná opatření, která obecně regulují sortiment. Prodávat proto zatím lze pouze ovoce, zeleninu, květiny a jiné rostliny, jejich plody, osiva, semena, mléko a výrobky z mléka, maso, masné výrobky, vejce, pekařské a cukrářské výrobky, med a výrobky z medu.

Videopozvánka na Selské trhy

Zdroj, foto a video: město Olomouc

Související články

Přečtěte si  Stovky objektů se zpřístupní veřejnosti 7. června během Noci kostelů

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*