Na hraničních přechodech se Slovenskem komplikuje dopravu blokáda tamních dopravců

AKTUALIZOVÁNO: Blokády na více než dvaceti místech Slovenska pořádá Unie autodopravců Slovenska (UNAS), která už minulé úterý zahájila protesty za výrazné snížení silniční daně či za pozastavení výběru mýtného. Už v pátek blokovala dopravu i na třech hraničních přechodech směřujících na Moravu a do Slezska. V pondělí po poledni organizátoři blokády zastavili.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl ráno na twitteru informoval, že blokovány jsou přinejmenším hraniční přechody v Hodoníně a Sudoměřicích na Hodonínsku, stejně jako v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku.

Před 9:00 byly podle webu Dopravní info bez komplikací průjezdné i přechody u Hodonína a Sudoměřic.

Slovenští dopravci začali v pondělí dopoledne po krátkém přerušení znovu blokovat kamionovou dopravu na přechodu Břeclav-Brodské na D2. ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Situace se podle něj vyvíjí živelně. Podle kamer umístěných na dálnici se zatím žádná kolona netvoří.

Blokování hraničního přechodu Břeclav-Brodské na D2 pro kamiony slovenskými dopravci prozatím skončilo. ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Výraznější dopravní komplikace nenastaly. Slovenští dopravci oznámili uvolnění přechodů a silnic. Reagovali na výzvu slovenského premiéra, který jim v takovém případě slíbil okamžité zahájení rozhovorů.

Situace se ale podle Rýdla stále mění. Řidiči mohou volat na asistenční linku ředitelství na čísle 800 280 281. O dalším pokračování blokády rozhodne výsledek jednání na Slovensku.

Menší kolona na D2, jinde je průjezd plynulý

Blokáda přechodu Břeclav-Brodské pro kamiony trvala od nedělního večera přibližně do dnešních 8:00. Na D2 se utvořila krátká kolona pomalu jedoucích vozidel, chvíli se zdržela také osobní auta, pro ty však přechod zůstával průjezdný. “Kolona se už rozjela,” uvedl Chaloupka. Blokádu dopravci ráno přerušili, pokračovat bude zase večer.

Na přechodu v Mostech u Jablunkova blokáda zatím nepůsobí vážnější komplikace v dopravě. Policisté totiž podle mluvčí Karolíny Bělunkové už před přechodem, konkrétně v Neborech, které jsou částí Třince, odklání kamionovou dopravu na alternativní trasy. Podobně postupují i na hraničním přechodu do Polska v Chotěbuzi na Karvinsku. Řidiče informují o blokádě tak, aby zbytečně nejezdili k hranici se Slovenskem a nekomplikovali tam dopravu. Průjezd osobních vozidel je přes přechod v Mostech u Jablunkova plynulý a kolony se netvoří.

Přečtěte si  Miroslav Zikmund by dnes oslavil 105. narozeniny. Zikmundova vila nabízí nově i virtuální prohlídku

Hraniční přechod Drietoma-Starý Hrozenkov, stejně jako další přechody na pomezí západního Slovenska a Zlínského kraje, byly dnes ráno průjezdné bez omezení. “Žádný hraniční přechod (mezi Slovenskem a Zlínským krajem) není v současné době blokován,” řekla ráno ČTK policejní mluvčí Lenka Javorková.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*