Na jihu Moravy se již rýsují kandidátky do krajských voleb. ANO povede nejspíš Vokřál

petr vokral
Petr Vokřál

Lídrem kandidátky jihomoravského hnutí ANO v krajských volbách v příštím roce by měl být bývalý primátor Brna a místopředseda hnutí ANO Petr Vokřál. Podle předsedkyně jihomoravského ANO Taťány Malé mu regionální předsednictvo mu vyjádřilo podporu. Kandidaturu však musí potvrdit ještě celostátní vedení hnutí.

Krajská organizace ANO preferuje Vokřála, ve hře je i hejtman Šimek

Ve volbách v roce 2016 byl lídrem ANO tehdejší velitel brněnské městské policie Bohumil Šimek, který je nyní hejtmanem. “O dalších kandidátech budeme rozhodovat následně,” uvedla Malá na dotaz, jak bude v případě potvrzení Vokřála na pozici jedničky vypadat kandidátka dál a jakou pozici bude mít Šimek.

Vokřál i Šimek nedávno řekli, že pokud dostanou důvěru, budou mít zájem o to vést kandidátku. Přednost nakonec dostal u krajské organizace Vokřál. “Krajské předsednictvo mu vyjádřilo podporu,” řekla bez bližších podrobností Malá. Celostátní vedení by mělo o nominaci rozhodovat nejspíš v únoru příštího roku.

Vokřál byl do loňského podzimu čtyři roky primátorem Brna. Ve volbách sice dovedl v Brně hnutí ANO k vítězství, ve vedení města už ale není. ANO jednalo o koalici s ODS, KDU-ČSL a ČSSD, nakonec ale vznikla koalice bez vítězného ANO. Sestavili ji zástupci ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD. ANO je v Brně v opozici. Vokřál je tedy opozičním zastupitelem, pro kraj je koaličním zastupitelem.

Lídry mají už Lidovci, ČSSD, STAN, ODS, Piráti i TOP 09

Lídrem KDU-ČSL bude starosta Velatic na Brněnsku Jan Grolich, ČSSD by měl vést hejtmanův náměstek Marek Šlapal, Piráty předseda znojemského sdružení Lukáš Dubec, ODS ředitel vědeckého ústavu Jiří Nantl, STAN budou mít jako lídra hejtmanova náměstka Martina Malečka, lídrem TOP 09 bude hejtmanův náměstek Jan Vitula. Další strany jako například SPD nebo KSČM o lídrovi teprve rozhodnou.

Jihomoravský kraj vede momentálně koalice ANO, ČSSD, Starostové pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno. V opozici je KDU-ČSL, ODS, KSČM, SPD s SPO a Zelení s Piráty.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: facebook Petr Vokřál

Související články

Přečtěte si  Otevírá se moderní aquacentrum v Kyjově. Kromě bazénů nabízí také tobogán, saunový svět a relaxační zónu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*