Na Kamenném vrchu v Brně vyrostl nový park, odhlasovala si ho veřejnost

Nový park v brněnské čtvrti Nový Lískovec nabízí místo pro odpočinek i cvičení.

Obyvatelé brněnské čtvrti Nový Lískovec se dočkali nového prostoru pro trávení volného času. Park na Kamenném vrchu uspěl už před čtyřmi lety u veřejnosti v anketě participativního rozpočtu.

Tento týden byl slavnostně byl slavnostně otevřen Park Kamenný vrch v brněnské části Nový Lískovec. Podle navrhovatelky Jany Drápalové bylo cílem projektu upravit dlouhodobě zanedbané a neudržované pozemky do podoby přírodního parku pro rekreaci obyvatel.

„Smyslem mého projektu byla úprava bývalých zarostlých a neudržovaných zahrádek nad ulicí Petra Křivky do podoby přírodního parku a zároveň připomenutí dřívějšího využití Kamenného vrchu, kde se rozkládaly sady a vinohrady,“ uvedla Drápalová, která je zároveň starostkou zdejší městské části.

Projekt se zúčastnil ankety brněnského participativního rozpočtu Dáme na vás už v roce 2018. V celoměstském hlasování se tehdy umístil na 11. místě s celkovým počtem 1 566 hlasů. Celkové poskytnuté prostředky dosáhly téměř tří milionů korun.

Místo pro odpočinek i cvičení

V rámci projektu byl dotčený pozemek vyčištěn od náletových dřevin, vybudovala se workoutová sestava, dvě zastřešená místa pro odpočinek, posezení a ohniště. Byly vybudovány přírodní cesty k jednotlivým objektům a rampa pro snadný přístup do parku.

“Věřím, že se nám v rámci projektu Park Kamenný vrch podařilo vytvořit pěkný městský park k rekreaci, a to nejen pro obyvatele blízkého sídliště Kamenný Vrch, ale pro všechny návštěvníky této městské části,“ doplnil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*