Na Mušově se střetnou Germáni s legionáři, přijede i císař Marcus Aurelius

Záběry z předchozích ročníků festivalu Germania subacta

Mušov u přehrady Nové Mlýny na jižní Moravě nabídne velké setkání římských legionářů a germánských bojovníků. Na místě skutečného římského táboře se střetnou po téměř 2000 letech. Festival Germania subacta vypukne už tento pátek a sobotu 2. a 3. září.

“Přijďte a vychutnejte všemi smysly jedinečnou atmosféru místa, na kterém se po téměř 2000 letech opět setkají římští legionáři a germánští bojovníci,” zve na festival Pavla Růžičková z brněnského Archeologického ústavu.

Návštěvníci se mohou těšit na páteční přednášku historičky Jarmily Bendaříkové o tom, zda Germáni způsobili středověk. Její výklad zaujme historické nadšence i úplné laiky.

Římský tábor i autentická bitva

Po celou sobou pak mohou navštívit římský vojenský tábor a osadu barbarů. “Na vlastní kůži si zde vyzkouší, jaká řemesla ovládali lidé v pravěku a starověku. Dozví se také něco o vývoji vojenských formací Římanů, Germánů a Keltů,” doplnila Růžičková.

Úchvatnou podívanou budou jezdecké hry na koních v podání kaskadérské skupiny Štvanci. Zábavu při sledování římského rugby harpastum si užijí dospělí i děti, které se navíc mohou vyřádit při výcviku malých legionářů a dětské bitvě.

Vyvrcholením sobotního programu bude římsko-barbarská bitva. Na Hradisko u Mušova má přijet dokonce sám velký císař Marcus Aurelius.

Podrobnosti o programu festivalu Germania subacta najdete zde.

Zdroj a foto: Archeologický ústav AV ČR Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*