Na pobočku jedině v roušce, žádá pošta

Česká pošta pobočka
Na pobočku s respirátorem nebo rouškou, popřípadě alespoň s překrytým nosem a ústy.

Státní podnik Česká pošta vyzývá, aby lidé zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, důrazně je žádá, aby používali ochranné prostředky, uvádí se v tiskové zprávě. Doručování pokračuje. Pošta také aktuálně jedná s krajskými hygienickými stanicemi o možnostech doručování zásilek v uzavřených lokalitách.

Na pobočku, pokud je nezbytná její návštěva, si vezměte ideálně respirátor nebo roušku, popřípadě alespoň mějte překrytý nos a ústa, žádá Česká pošta. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně.

Doručování pokračuje, ale bez kontaktu

Česká pošta přislíbila, že doručování zásilek i důvodů bude nadále pokračovat. Postup doručování důchodů se upravil tak, že peníze jsou příjemci předávány v obálce pokládané na zem, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi poštovními doručovateli a adresáty. Obyčejné listovní zásilky se doručují standardním způsobem, jako doposud.

U zapsaných zásilek se listovní zásilky se vždy uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek bude prodloužena úložní doba na 30 dnů. Balíky se v uzavřených lokalitách uloží bez pokusu o doručení a bude u nich prodloužena úložní doba na 15, respektive 30 dnů (podle druhu zásilky).

V ostatních případech u neuzavřených lokalit budou balíky a doručovány bez přímého kontaktu s adresátem. Adresát bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem nebo jiné vhodné místo a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka. Po dokončení doručení, ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem.

Propagační materiály nebudou do odvolání doručovány ani přijímány. Je také zastaveno poskytování služby „Komplexní doručení“ a „Odvoz spotřebiče“.

Pošta nadále jedná s krajskými hygienickými stanicemi o možnostech doručování zásilek v uzavřených lokalitách.

Zdroj a foto: Česká pošta

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*