Na policisty vytáhl meč a kuši. Nájemník se zabarikádoval v bytě

Zabavený arzenál opilého nájemníka

Kuriózní případ museli řešit kriminalisté v Kroměříži. Čtyřiatřicetiletý muž se zabarikádoval v bytě. Přivolanou policejní hlídku ohrožoval nabitou kuší a mečem.

Přivolané policisty uvítal vytasený meč

V pátek krátce po třetí hodině odpoledne oznámila na linku 158 žena, která měla obavy o život nájemníka, který je delší dobu nekontaktní, a se kterým se měla sejít a domluvit se na ukončení pronajímání bytu. Policisté vyjeli k bytu v Kroměříži, kde už na ně oznamovatelka čekala.

Nájemník na zvonění, ani bouchání na dveře nereagoval, proto se policisté rozhodli vstoupit dovnitř. Dveře však ani po odemčení nešly otevřít, protože byl za nimi postavený nábytek. Nakonec se policisté dovnitř dostali. Když policisté dveře otevřeli, uviděli, že muž drží v ruce meč, se kterým mířil na obličej policisty. Muž na slova policistů nereagoval a po chvíli vyměnil meč za nataženou kuš s projektilem s kovovým hrotem připraveným k výstřelu, namířil na policisty a šel proti nim se slovy, aby z bytu odešli.

Policisté na místo přivolali další posily a vyjednavače, který byl po chvíli úspěšný. Muž pozitivně reagoval na jeho komunikaci a nakonec zbraně odložil a vyšel z bytu ven. Poté všechny své zbraně jako nože, kuš a meče, policistům vydal. Muž byl zjevně opilý, při dechové zkoušce mu policisté naměřili přes tři promile.  Jeho další cesta směřovala do protialkoholní záchytné stanice, kde strávil noc.

V sobotu ho kriminalisté vyslechli a obvinili z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, za který trestní zákon ukládá až pětiletý trest odnětí svobody.

Zdroj a foto: Policie ČR

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*