Na Slovácku řádil falešný policista. Prý si plnil dětský sen

Na údajné plnění dětského snu se falešný policista připravil dokonale. Od oblečení po výbavu.

Od pravého policisty byste ho nepoznali. Falešný policista, který bral na Slovácku spravedlnost do vlastních rukou, používal originální policejní oblečení a vybavení. O případu informovala pravá policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Zprávu uvedl jako první server Zlin.cz.

Plnil si dětský sen

Už od dětství si prý tento muž přál být policistou. Jeho sen mu však nevyšel, protože k policii nebyl přijat. Policie pro něj ale zůstala koníčkem. Čtyřicetiletý muž se zaměřoval především na dopravu. Jeho vášeň pro spravedlnost se mu však včera odpoledne stala osudnou v obci Nivnice.

„V uniformě policisty a ve svém vozidle značky Ford Mondeo černé barvy zastavil za pomocí červeného a modrého majáku řidičku osobního auta, která údajně za jízdy telefonovala. Pak si vyžádal její doklady a upozornil ji na to, že jí hrozí pokuta ve výši pět tisíc korun, a že přijde o dva body. Žena pokutu odmítla zaplatit a tak se falešný policista rozhodl vyřešit přestupek domluvou. Poté z místa odjel,“ popsala pro server událost Kyšnerová.

Připravil se dokonale

Ihned po oznámení začali kriminalisté po falešném kolegovi pátrat. Za necelou hodinu ho dopadli. Na sobě měl reflexní vestu a policejní kalhoty. Uvnitř auta pak hlídka našla další originální oděvní součástky Policie České republiky. „Dále světelné, zvukové a signalizační vybavení modré a červené barvy, která evidentně mohla usnadňovat zastavování vozidel v rámci silničního provozu. Kromě toho nám muž vydal různou výstroj a výzbroj a rovněž plynovou pistoli,“ popsala mluvčí.

Uherskohradišťští kriminalisté muže ještě ten den obvinili z trestného činu přisvojení pravomoci úřadu a z trestného činu podvod ve stádiu pokusu, za což mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: Zlin.cz, Policie ČR, foto: Policie ČR

Související články

Přečtěte si  Neplánovaná výluka historického vlaku mezi Břeclaví a Lednicí: Hurvínek se na koleje vrátí ve druhé polovině srpna

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*