Nádraží v Rožnově pod Radhoštěm čeká rekonstrukce, začne už v srpnu

Vizualizace nové podoby železniční stanice Rožnov pod Radhoštěm

Železniční stanice Rožnov pod Radhoštěm na východě Moravy získá novou tvář. Pro celkovou rekonstrukci vybrala Správa železnic Společnost Rožnov, kterou tvoří firmy SWIETELSKY Rail CZ a EDIKT. Cena přesahuje 175 milionů korun. Obnovou projde kolejiště i nádražní budova. Práce jsou naplánovány od začátku srpna do května příštího roku.

Stavba zahrnuje nejen rekonstrukci kolejiště ve stanici Rožnov pod Radhoštěm, ale částečně i navazujícího traťového úseku ve směru na Valašské Meziříčí. “Hlavním cílem projektu je především zlepšení podmínek pro cestující. V Rožnově vzniknou dvě nová nástupiště s nástupní hranou ve výšce 550 mm nad kolejí pro pohodlný nástup do moderních vlaků. Přístup k vlakům bude po přechodu propojeném s oběma nástupišti,” informoval mluvčí Správy železnic Jan Nevola.

Kompletní přestavbou projde rovněž stávající nádražní budova, ve které dojde ke změně vnitřních dispozic. “Zvýší se kapacita čekárny, vybudují se prostory pro odbavení cestujících a WC pro veřejnost. Bezbariérový přístup bude nejen do budovy, ale také na toalety a na nástupiště. Pro informování nevidomých osob poslouží orientační hlasový majáček,” upřesnil Nevola.

Cestující podle něj ocení designové lavičky a koše stejně jako nový přístupový chodník od konce Zemědělské ulice. Ke zvýšení komfortu cestování přispěje také možnost parkování přímo u nástupiště a nádražní budovy.

Pro budoucí instalaci zabezpečovacího zařízení se postaví nový technologický objekt. “Bude propojený se stávající nádražní budovou společným zastřešením. V takto vytvořeném průchodu na nástupiště z přednádražního prostoru budou umístěny stojany na kola hlídané kamerovým systémem,” doplnil mluvčí železničářů.

Nádraží nahradí mobilní buňky

Po dobu rekonstrukce nádražní budovy bude zajištěno fungování pokladny, čekárny a WC pro cestující v mobilních buňkách. Na nezbytnou dobu bude zřízeno provizorní nástupiště. Zavedení náhradní autobusové dopravy předpokládá Správa železnic pouze během letošního listopadu a prosince.

Zdroj a foto: Správa železnic

Související články

Přečtěte si  Nádraží v Karviné čeká rekonstrukce, část půjde k zemi

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*