Nález mrtvého muže a chemikálií v brněnské Šámalově ulici si vyžádal evakuaci 75 lidí

Šámalova výbušniny

Mrtvého muže a velké množství chemikálií nalezli v pondělí policisté v bytě v brněnské Šámalově ulici v Židenicích. Kvůli chemikáliím ulici uzavřeli a evakuovali z ní nejprve 25, později dalších 50 lidí. Situaci policie označila jako nebezpečnou. Na místo byl přivolán pyrotechnik. Příčinu mužova úmrtí policie vyšetřuje. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek. Obyvatelé z okolních domů museli strávit noc mimo své byty. Ulice je uzavřená i v úterý.

Malášek řekl, že o muže měli obavy sousedé. “Byt jsme otevřeli, soused byl bohužel nalezený bez známek života s tím, že v tom bytě je spousta chemikálií,” řekl Malášek. Informace od pyrotechnika na místě policie vyhodnocuje. “Jeví se to jako nebezpečné. Ulice Šámalova je pro pěší i dopravu uzavřena. Celkem 25 lidí z okolních dvou domů jsme z bezpečnostních důvodů evakuovali,” uvedl mluvčí.

Byt je podle policie nyní vyklízen. Zatím není jasné, jaké množství chemikálií v něm je a ani, kdy se budou moci evakuovaní lidé vrátit do svých domovů.

V pondělí večer už bylo jasné, že se evakuovaní domů na noc nevrátí. “Část lidí si nocleh zajistila u příbuzných nebo známých, my jsme zajistili nocleh v hotelu 15 lidem. Hledali jsme místo, kde bude možno ubytovat všechny najednou. Tam i zpět je dopraví autobus,” řekl starosta Židenic Aleš Mrázek.

Na místě byla i chemická laboratoř hasičů. “Policie provádí pyrotechnický průzkum v bytě jednoho z domů, my jí asistujeme, máme na místě chemickou laboratoř. Evakuováno je 25 lidí z okolí,” uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Dodal, že pro místní přistavili autobus, ten ale zůstal prázdný, protože evakuovaní se rozešli do okolí.

Záchranáři zatím nikoho ošetřovat nemuseli. “Byli jsme požádáni Policií České republiky, abychom tady byli v případě potřeby schopni poskytnout první pomoc zasahujícím složkám, pokud by se někdo zranil. Měli jsme tu lékařskou posádku, kterou vystřídal inspektor provozu,” řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Během noci bylo evakuováno dalších 50 obyvatel ulice

Policisté v noci na dnešek evakuovali ze Šámalovy ulice v brněnských Židenicích dalších 50 lidí. Část ulice proto zůstává uzavřena pro dopravu i chodce.

Přečtěte si  Rekonstrukce Zoo Hodonín pokračuje vstupním areálem. V pondělí 2. října bude zcela uzavřena

Policisté vedle bytu, v němž nalezli v pondělí mrtvého muže a velké množství chemikálií, prohledávají i přilehlý sklep. Předpokládají, že na místě budou pracovat do poledních hodin, poté by se mohli evakuovaní vrátit domů.

Dosud není jasné, jaké množství chemikálií v bytě je. Co bylo příčinou mužova úmrtí, policie vyšetřuje.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Policie ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*