Náraz noční bobistky do zdi nebo rána paličkou na maso. Oslavy Nového roku byly jinak spíše klidné

novy rok
Ilustrační snímek

Oslavy příchodu nového roku byly letos na Moravě a ve Slezsku podobně jako loni spíše klidné. Policie a hasiči je nepovažují za výjimečné, i když výjezdů jim proti běžným dnům přibylo. Zábavní pyrotechnika způsobila jen drobné požáry, policisté vedle dopravních nehod vyjížděli hlavně ke rvačkám.

Hasiči měli v jednotlivých krajích o silvestrovské noci desítky výjezdů. Často od zábavní pyrotechniky vzplály stromy a keře, tráva, kontejnery a koše na odpad nebo věci na balkoně. V Morkovicích- Slížanech na Kroměřížsku hozená petarda vletěla do pokoje, ale uhasili ji před příjezdem hasičů a obešlo se to bez zranění.

Na jihu Moravy byly oslavy z pohledu záchranářů klidnější než před rokem, výjezdů bylo o 40 procent méně. Většina z nich souvisela s nadměrnou konzumací alkoholu, tři se zábavní pyrotechnikou. Vážná zranění způsobila zábavní pyrotechnika dvěma mužům na Vyškovsku a jednomu v Brně. Vybuchla jim v rukách.

Klidnější silvestr měli i jihomoravští hasiči. V noci vyjížděli přibližně dvacetkrát, ve třinácti případech k menším požárům. “Většinou se jednalo o popelnice s výjimkou požáru zahradního přístřešku na Vyškovsku. Nedošlo k žádné tragické události, nevznikly ani větší škody,” uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Na Vysočině po výbuchu zábavní pyrotechniky jeden člověk přišel o prsty na ruce, další si zranil oko, jiný měl hluboké popáleniny.

K opilým nezletilým vyjížděli záchranáři třeba v Moravskoslezském kraji. “Mezi nimi byli tři šestnáctiletí mladiství, chlapec a dvě dívky, a jedno dítě ve věku 12 let,” uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl. V Moravskoslezském kraji ošetřili také ženu po nárazu do zdi při noční jízdě na bobech, muže zraněného při přelézání dvoumetrové zdi a muže s úrazem po úderu paličkou na maso.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: envato.com

Související články

Přečtěte si  Lužní lesy na jihu Moravy jsou od prosince bohatší o tři nové přírodní památky

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*