Náš tip: Užijte si Advent a Vánoce na památkách Moravy a Slezska

Předvánoční doba je období plné očekávání, klidu a pohody, ale také období, kdy rádi navštěvujeme různé kulturní a historické památky. Na Moravě a ve Slezsku nám nabízejí možnost spojit příjemné s užitečným a prohlédnout si unikátní výstavy a expozice, zatímco se těšíme na nadcházející svátky.

Boskovice, známé svou hraběcí rezidencí, připravili výstavy a expozice Muzea regionu Boskovicka s vánoční výzdobou a volně přístupným dětským malovaným betlémem.

V srdci Moravy v Brně, lze navštívit Letohrádek Mitrovských, kde do 5. prosince probíhá strašidelná výstava Čerti a peklo. Od 12. prosince pak následuje tradiční výstava vánočních ozdob s největším diorámou v ČR na téma Život Ježíše Krista.

Další brněnskou památkou je hrad Špilberk, kde na každou adventní sobotu připravili program pod názvem ŠPILBERK ŽIJE! Kouzlem Vánoc.

V Jeseníku můžete od 13. 12. do 2. 2. 2024 navštívit tvrz s vánoční výstavou Vánoce v proměnách času, která ukáže vývoj vánočních zvyků a tradic od minulosti po současnost.

Na zámku v Kravařích proběhne o víkendu 9. a 10. prosince řemeslný jarmark Vánoce na zámku, kde si můžete užít tu pravou vánoční atmosféru.

V Kroměříži můžete od 2. do 17. 12 navštívit Arcibiskupský zámek a zahrady, kde probíhají adventní prohlídky Od adventu do Tří králů během adventních víkendů, ideální pro rodiny s dětmi.

Moravská Třebová láká na zámecké oslavy Advent a Vánoce na zámku se Světelnou spirálou, Mikulášem na zámku, Svatou Lucií a vánočními prohlídkami zámku.

Nové Město na Moravě připravilo na 17. 12. v 17 h. adventní koncert v Horácké galerii s vystoupením ZEVL & NOVOCANTUS.

Na zámku v Uherském Ostrohu lze do 17. prosince navštívit prodejní výstavu Vánoční kouzlo, kde se můžete seznámit s letošními vánočními trendy a zakoupit různé vánoční dekorace.

Valašské Meziříčí pořádá ve Žerotínském zámku od 26. 11. do 2. 2. největší výstavu betlémů v ČR! Výstavu pořádá Spolek valašských betlémářů k 800. výročí betlémské tradice. Komentované prohlídky budou probíhat v prosincové středy 6. 12, 13. 12 a 20. 12. ve 14 a v 17 h.

Žďár nad Sázavou nabízí 2. 12. a 3. 12. Vánoce na zámku, kde si můžete užít předvánoční čas v atmosféře tradičního vánočního trhu.

Přečtěte si  Adventní program ve Zlíně láká na řadu známých interpretů. Novinkou letošního roku je vánoční rozhledna a obří adventní věnec

Navštívit všechny tyto památky během adventního času může být krásným zážitkem, který vám přinese nejen obohacení o kulturní a historické poznatky, ale také příjemnou předvánoční atmosféru.

Autor: red Foto: objevujpamatky.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*