Naše tipy: Kam vyrazit o podzimních prázdninách

Poslední říjnový týden se nese ve znamneí podzimních prázdnin, takže kromě víkendových tipů jsme pro vás vybrali i akce, které probíhají během čtvrtečního státního svátku a pátku. Řada zámků a hradů si na závěr návštěvnické sezóny připravila zajímavý program nebo speciální prohlídky. Blíží se také svátek patrona myslivosti Sv. Huberta, proto ve výběru najdete také akce s myslivostí spojené.

Čokoládový festival

Zámek Valtice, 28.-31.10.

Akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Více informací zde.

Sokolnické lovy

Hrad Sovinec, 28., 30.-31.10.

Sokolnícké lovy se na Sovinci budou konat 28. 10. a 30. – 31. října 2021 od 10:00 do 16:50 každých 20 min. Jedná se o sokolnické netradiční prohlídky hradních zákoutí s doprovodným programem. Víkendová akce o nezdařeném lovu na medvěda. Slavnostní ukončení sezóny. Kejklířské, žonglérské a fakírské dovednosti. Pro nejmladší pohádková babička, sokolnický spolek Dědictví a sokolnické besedy a fotografování s dravými ptáky. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný šermířský program. Více informací zde.

Dýňová stezka

Hluboké Mašůvky, Restaurace Pod Lipami, 29.10.

Stezka pro všechny odvážné děti. Kostýmy a lampiony vítány. Teplé občerstvení zajištěno. Více informací zde.

Puntíkový den

Velké Meziříčí, Fajtův kopec, 29.10.

Doražte ve 13 hodin na Fajtův kopec ve Velkém Meziříčí na Vysočině a společně podpoříme pacienty s lupénkou tím, že si na sebe v tento den vezmeme oblečení či doplňky s puntíky. Akci moderuje zpěvačka a moderátorka Sonia Edde z Rádia KISS a Prima Cool. Hrají kapely USB Band, Zahrajeme a Taneční orchestr ZUŠ Velké Meziříčí. Bohatý doprovodný program pro malé i velké. Občerstvení zajištěno. A o překvapení nebude nouze. Více informací zde.

Strašidelné prohlídky Zámku Čechy pod Kosířem

Zámek Čechy pod Kosířem, 29.-30.10.

Bojíte se rádi? Máte rádi tajuplné příběhy? Láká Vás mystická atmosféra večerního zámku osvětleného svíčkami? V tom případě byste neměli vynechat strašidelné prohlídky zámku v Čechách pod Kosířem! Dále pro Vás bude otevřená zámecká kavárna i Hanácká ambasáda s dílničkami. V sobotu a v neděli přes den klasické prohlídky zámeckých expozic + dýňová stezka parkem pro děti. Více informací zde.

Sedlecká zabíjačka

Sedlec u Mikulova, Areál vinařství u Nesytu, 30.10.

Oficiální ukončení vinařské turistické sezóny. Spousta dobrého vína, burčáku, mladého vína a zabíjačkových specialit (jelítka, jitrnice, tlačenka, ovar, světlá i tmavá polévka, zabijačkový guláš, koláčky). K dobré náladě bude po dobu akce hrát cimbálová muzika.  Více informací zde.

Mezinárodní entomologický výměnný den a výstava

Kroměříž, Výstaviště, 30.10.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost na vlastní oči spatřit dokonalou kombinaci barev, úchvatné bizarní tvary, nejmenší a největší druhy hmyzu. Hala A se stane poslední říjnovou sobotu místem mezinárodního setkání profesionálních a amatérských sběratelů, badatelů a milovníků hmyzu. Na své si přijdou i milovníci hmyzích specialit. Příprava exotických delikates v podání světoznámého kuchaře Milana Václavíka slibuje nezapomenutelný gurmánský zážitek. Více informací zde.

Historická kafírna

Hrad Šternberk, 30.10.

U příležitosti ukončení hlavní  návštěvnické sezóny jsou připraveny na sobotu 30. října 2021 prohlídky hradu Šternberk doplněné o doprovodný program ” Historická kafírna”.  Na hrad Šternberk zavítá principál studia Bez Kliky, výřečník a milovník dobré kávy Roman Prokeš. Sebou přiveze mimo kávy i historickou pražičku z dob rakouské monarchie. Program je určen pro zvědavé návštěvníky, milce kávy či kavárenské povaleče. Zájemci mohou být součástí procesu pražení kávy v historických pražičkách a na krátký čas si sami vyzkouší práci mistra pražiče. Více informací zde.

Hubertova jízda

Bystřice nad Pernštejnem, Areál Centra Eden, 30.10.

Celý den se v areálu a okolo něj budou pohybovat nastrojení jezdci na koních a vozatajské kočáry. Koná se totiž tradiční Hubertova jízda, která má svůj původ ve štvanicích na zvěř. Nemusíte se však bát, zvěř lovit nebudeme. Jezdci projedou městem, v terénu překonají přírodní překážky a jízdu odpoledne zakončí honem na “lišku”, kterou bude představovat jeden z jezdců na koni. Pro návštěvníky bude připraven také doprovodný program. V rámci něho se konají například závody jedlíků, bude hrát pop-rocková kapela Pohledy, před areálem bude možné svést se na bryčce, děti se mezi 11. a 12. hodinou mohou povozit na koních a celý den pro ně bude nachystán skákací hrad. Více informací zde.

Mezinárodní den archeologie

Opava, zahrada Müllerova domu, 30.10.

Jak složitá je práce archeologů? Co všechno musejí během svého bádání zdokumentovat? A jaké archeologické metody a postupy archeologové uplatňují při práci? Nejen to zjistíte na akci, kterou pořádáme u příležitosti celosvětových oslav Mezinárodního dne archeologie. Zájemcům z řad široké veřejnosti představíme řadu archeologických zajímavostí. Od 14 hod Žoldnéři – nevšední život středověkých vojáků (v rámci historické komedie proběhne táborový výcvik se zbraněmi, šikana podřízených a naschvály pro legraci). V průběhu akce prezentace výstroje a výzbroje rakouské pěchoty, střelba z luku a kuše, laserová střelnice a další. Více informací zde.

Prohlídky pro strašidla a pohádkové bytosti

Zámek Janovice u Rýmařova, 30.10.

Přijměte pozvání na závěr zámecké sezóny, kdy vás potemnělým zámkem provedou janovická zámecká strašidla. Budeme rádi, když přijde co nejvíce našich kolegů i ze světa pohádek. Vezměte si s sebou i lampiony, lucerny a jiné osvětlení. Doporučujeme teplé oblečení. Více informací zde.

Hubertské slavnosti

Zámek Plumov, 30.10.

Od 14 hodin se koná Svatohubertská mše doprovázená trubači VLS. Dále se můžete těšit na přehlídku loveckých psů, vábení lovecké zvěře, přehlídku loveckých signálů, zvířátka, dravé ptáky a sovy. Pro děti jsou připraveny soutěže, laserová střelnice, skákací hrad a přírodovědecký kvíz. Více informací zde.

Tropical island – párty pro děti

Kyjov, Dům kultury, 31.10.

Celý kulturní dům bude tentokrát patřit všem dětem a bude vyzdoben do detailu propracovanými dekoracemi z tropického ostrova. Celý disko program budou doprovázet pohádkové postavičky v životních velikostech MIMOŇ, LEV ALEX, KRÁL JELIMÁN. Děti se můžou těšit na spoustu dekorací, palmy, zábavy, bublinové děla, balonky v tematickém stylu, občerstvení. Bude to pořádná divočina! Více informací zde.

Autor: rav, zdroj a foto: stránky jednotlivých akcí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*