Naše tipy: Kam vyrazit první listopadový víkend

První listopadový víkend se nese v duchu doznívajících hallowenských večerů a dušiček. Vinaři opět otvírají své sklepy a připravují se na ochutnávku mladých vín. Milovníky sportu a adrenalinu zveme na festival outdorových filmů a příznivce různých hudebních žánrů na Hradecký slunovrat.

Mezinárodní festival outdoorových filmů

Frenštát pod Radhoštěm, 4. – 7.11.

Čtyři dny plné adrenalinu, sportu, dokumentů a cestování opět nabídne Mezinárodní festival outdoorových filmů. Za sedmnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Více informací zde.

Dušičkové prohlídky Kostnice u sv. Jakuba

Kostnice u sv. Jakuba, Brno, 5.11.

TIC BRNO připravil na pátek 5. listopadu speciální dušičkové prohlídky za svitu svící v Kostnici sv. Jakuba. Svatojakubská Kostnice je počtem pohřbených druhou největší v Evropě – ukrývala desetitisíce ostatků vojáků padlých ve 30leté válce a obětí moru a cholery. Zážitek z místní instalace nemá obdoby a svit svící z něj udělá nezapomenutelnou vzpomínku. K dušičkové akci se přidala i Kapucínská hrobka, která je unikátní brněnskou pamětihodností. Vedle mumií mnichů zde uvidíte i mumii místní legendy barona Trencka. V hrobce pod kapucínským kostelem našlo místo posledního odpočinku více než sto padesát kapucínů a kolem padesáti dobrodinců. Více informací zde.

Strašidelná zahrada – Festival strašidel a hororu

KOVOZOO Staré Město, 5.11.

Nejstrašidelnější podvečer v roce… sraz příšer a bubáků v KOVOZOO. Krásně ponurá atmosféra, strašidelné úkoly pro děti, sraz masek velkých i malých, Jirka Hadaš, lektvary a pokrmy, jejichž původ a účinek je vždy nejistý… Chystejte si strašidelné kostýmy a přijďte se bát do KOVOZOO. Zábava bude i pro dospělé.  Více informací zde.

HRADECKÝ SLUNOVRAT Winter Edition 2021

Zámek Hradec nad Moravicí, 5.-6.11.

Takto nabitý program ještě listopadová verze našeho festivalu v historii skutečně neměla. Hned tři zahraniční hudební hvězdy, divadlo, besedy, tematická procházka městem, výstavy, bohoslužba. Hudba, kterou na Slunovratu můžete slyšet, se nedá zaškatulkovat. Představujeme zajímavé jednotlivce i kapely napříč žánry – od kytarového rocku přes moderní písničkářství, elektroniku i world music. A to nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Více informací zde.

Putování za mladým vínem

Areál sklepů Kraví hora Bořetice, 6.11.

Přečtěte si  Vinaři na Pálavě dodrželi slovo a odstranili téměř 4 kilometry plotu v okolí Děvína

V otevřených sklepech budou připraveny speciality na grilu, z udírny a zabíjačkové mlsy. Příjemné setkání s mladým vínem vám přeje prezident, vláda a vinaři Spolkové republiky Kraví hora. Více informací zde.

Svatohubertské slavnosti

Zámek Boskovice, 6.11.

Rodina Mensdorff-Pouilly Vás srdečně zve na 11. ročník Svatohubertských slavností na zámku v Boskovicích s bohatým programem a občerstvením. Nebude chybět vystoupení sokolnické skupiny Zayferus, ukázka práce s koňmi, laserová střelnice, lesní pedagogika a výstava trofejí. Program doprovází vystoupení trubačů a “Holóbkova mozeka”. Více informací zde.

Noc duchů a strašidel aneb Halloween na zámku Raduň

Zámek Raduň, 6.11.

Večery se prodlužují a raduňský zámek začínají ovládat jiné bytosti… V potemnělém sídle ožívají tajemné příběhy dávné i nedávné minulosti. Těšit se můžete na strašení, lekání, hrůzu a hlavně zábavu. Akce je vhodná pro dospělé a statečné děti. Více informací zde.

Podzimní otevřené sklepy

Moravská Nová Ves, 6.11.

Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny vinaře, příznivce i milovníky kvalitního moravského vína do autentických prostor sklepních uliček U nádraží, Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi k návštěvě přibližně 25 – 30 otevřených vinných sklepů a sklípků. Připraveno je občerstvení s krajovými specialitami a kulturní program s vystoupením cimbálové muziky. Více informací zde.

Svatomartinské hody

Strážnice, 6.-7.11.

Soubor lidových písní a tanců Danaj srdečně zve na strážnické hody se stárkou Rozálií Bučkovou a stárkem Martinem Vojtou. Více informací zde.

Autor: rav Zdroj a foto: stránky jednotlivých akcí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*