Naše tipy: Kam vyrazit první říjnový víkend

Připravili jsme pro vás opět seznam akcí na Moravě, které můžete během příštích dnů navštívit. Nabídka je opravdu pestrá, kromě kulturních a tradičních folklorních akcí si můžete vybrat také z řady sportovních závodů, nebo oslavit den zvířat, který připadá na tento víkend, a navštívit některou z krásných moravských zoologických zahrad.

MOVE FEST

Ostrava, 29. 9. – 3. 10.

8. ročník festivalu tance, pohybu a nového cirkusu – Vezme Vás na výlet do krajiny města, krajiny pohybu, krajiny těla a krajiny tvorby. Pojďte prozkoumat své město, pohyb, tělo i tvorbu tak, jak je neznáte. Zavede vás na nová místa, za novými zážitky a novými uměleckými formami. Během přelomu září a října opět festival oživí Ostravu unikátním spojením tance, cirkusu, pohybového divadla a hudby. Více informací zde.

Burčákové slavnosti

Hustopeče, Dukelské náměstí, 30.9. – 2.10.

Těšit se můžete na ohňovou show, vystoupení Michala Hrůzy, rockovou kapelu Alrox, středověký jarmark, historickou hudbu, vyhlášení vítěze Národní soutěže vín, program pro děti a mnoho dalšího. Více informací zde.

Den seniorů v zoo

ZOO Hodonín, 1. 10.

Vstup pro seniory ve věku 60 a více let zdarma, každý senior obdrží u pokladny malý dárek. Více informací zde.

Octoberfest s Radegast Sportpubem

Nám. Svobody Brno, 1. – 3. 10.

První Octoberfest s Radegast Sportpubem, které Brno ještě nezažilo.

Akce se koná 1. – 3. října pod záštitou primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové, kde výtěžek z aukce bude věnován NF Krtek. V rámci bohatého programu se můžete těšit na školu čepování certifikovanými školiteli Plzeňského Prazdroje, ochutnat a zjistit co se skrývá pod pojmy mlíko, čochtan, šnyt a hladinka. Zároveň zjistíte jak se pozná perfektně ošetřené a načepované pivo a samy si můžete na vlastní kůži vyzkoušet jaké je to být výčepním pod dohledem mistrů v oboru. Těšit se také můžete na tradiční soutěže s pivem a autogramiády sportovních osobností. Bude připraven i dětský koutek, kde se o Vaše ratolesti rád postará odborný dozor. Více informací zde.

Křtinská padesátka

Dvorek hospůdky EDEN Křtiny, 2.10. (start 100 km trasy již v pátek 1.10.2021 v 20 hod)

Přijďte si projít vybranou trasu krásnou přírodou Moravského krasu. Více informací zde.

Bitva u Tovačova

Zámek Tovačov, 2.10.

155. výročí bitvy u Tovačova. Více informací zde.

Podzimní bohutické slavnosti

Areál zámku Bohutice, 2. 10.

Kdo by odolal vůni zabíjačkových specialit, burčáku, vínu nebo medovině? To vše od 10 hod. na nádvoří Bohutického zámku a v přilehlém areálu Obůrka. Navíc doplněno bohatým programem, kde není nouze o šermířské souboje, vystoupením kejklířů nebo ukázky starých řemesel i s jarmarkem a dílničkami. Na své si samozřejmě přijdou i děti. Více informací zde.

XVIII. Výstava hospodářských zvířat Moravy a Slezska

Přerov, Areál výstaviště, 2. 10.

Výstava králíků, drůbeže, holubů, morčat a exotického ptactva. Dětský program s Kateřinou Kačule Pokornou , králičí hop, ukázka cvičení pasteveckých psů (nahánění ovcí), projížďka na koních a ponících (pro malé i velké), parkur, projížďka historickým kočárem, malování na obličej, ukázka dobrovolných hasičů Přerov (vyproštění osob z hořícího vozidla), ukázka hašení historickou ruční stříkačkou taženou koňmi, lukostřelba, pěna pro děti. Horkovzdušný balón dle počasí. Více informací zde.

Slovácké hody

Vacenovice, 2. – 4. 10.

Vacenovská chasa zve ve dnech 2. – 4.10. na Slovácké hody. Více informací zde.

Den uniformovaných sborů

Letiště Kroměříž, 2. 10.

Letitá i současná technika a atraktivní ukázky zásahů budou ozdobou letošního sedmého ročníku Dne uniformovaných sborů. Patří mezi největší tuzemské přehlídky práce a vybavení armády, policie, hasičů, celníků či klubů vojenské historie. K vidění bývá rozmanitá letitá i současná technika, která zahrnuje například historická letadla, tanky, bojová vozidla pěchoty či hasičské stříkačky a policejní vozidla. Návštěvníci se mohou těšit i na dynamické ukázky a scénky. Doprava historickými autobusy Technického muzea v Brně a historickým vlakem Kroměřížské dráhy. Více informací zde.

Drakiáda

Boskovice, 2. 10.

Přečtěte si  Oblíbená trasa k pralesu Mionší se otevře až v polovině prázdnin

Drakiáda se uskuteční od 14 hod na kopci na Vinohrádkách v Boskovicích. Více informací zde.

Excalibur Race Helfštýn 2021

Hrad Helfštýn, 2. 10.

Druhý ročník závodu v sérii Excalibur Race. Zážitkový závod v okolí středověkého hradu Helfštýn. Máte rádi OCR? Tak to určitě nemůžete chybět na závodě Excalibur Race, který proběhne 2. října v okolí středověkého hradu Helfštýn. Na závodníky čeká velmi zajímává a náročná trailová trať zaměřená na výkonnost, zručnost a vnitřní sílu. Excalibur Race prověří závodníky na dvou trasách: Sky (6+ km a 23+ překážek) a Hell (10+ km a 33+ překážek). Kromě spousty originálních překážek se můžete těšit i na vodní příkopy a řeku Bečvu. Více informací zde.

Boršovské vinobraní

Kulturní dům v Boršově u Moravské Třebové, 2. 10.

Akce se uskuteční od 18 hod. Více informací zde.

Krnovská padesátka

Středisko volného času Krnov, 2. 10.

Jubilejní 55. ročník oblíbeného putování po lesích a zajímavostech v okolí Krnova. Vhodné pro malé i velké turisty, trasy pro pěší i cyklisty, výběr mezi různě dlouhými trasami. Více informací zde.

Rychvaldské rybí slavnosti

Rychvald, Náměstí Míru, 2. 10.

Vystoupí Bublinář, The Strings, Eliška Rusková, Petr Bende, Limetall. Prodej živých ryb a rybích specialit, laser show, malování na obličej, pouťové atrakce. Více informací zde.

Večerní lampionové prohlídky zoo a zámku Lešná

ZOO Zlín a Zámek Lešná, 2., 9., 16. 10.

Zlínská zoo i v letošním roce připravuje atraktivní večerní prohlídky zoologické zahrady. Večerní návštěvu zoo zpestří povídání průvodců na vybraných stanovištích. Od 18.30 do 20.30 hod. nabídnou spoustu zajímavých informací o chovaných zvířatech a také připravovaných novinkách. Originální program nabídne i zámek Lešná. Průvodci v dobových kostýmech Vás zavedou do dob, kdy zámek a celé lukovské panství vlastnil hraběcí rod Seilernů. První zámecká prohlídka začíná v 18.00 hod. Více informací zde.

Kaskáda Race – překážkový závod na Znojemsku

Vranovská pláž, 2. 10.

2. ročník překážkového závodu na Znojemsku v jedinečné lokalitě Vranovské přehrady. Závodníky čeká více než 5 km dlouhá trať s více než 20 překážkami. Součástí jsou i dětské závody. Každý závodník dostane startovní balíček s dárky od sponzorů a v cíli medaili. Více informací zde.

Pochod Po stopách lovců mamutů

Přerov, areál ZŠ J. A. Komenského – Předmostí, 2. 10.

XXIV. ročník historicko – přírodovědného putování. Trasa v délce 9 km je nenáročná i pro malé děti, seniory, psy a jiná zvířata. Na lovištích soutěže zručnosti pro děti i dospělé. Více informací zde.

Sraz veteránů

Staré Město u Uherského Hradiště, areál KOVOZOO, 3. 10.

Čeká vás výstava historických vozidel, ukázky replik elektrokočáru Dora, monocyklu či parního motocyklu Ropel, jízdy vláčkem STEELINKA, divácká tipovací soutěž o krásné ceny, okénko do budoucnosti – výstava vozů na elektropohon atd….malovaní na obličej, trenažér formule, dobový fotokoutek a spousta dobrého jídla. Více informací zde.

Chlupatý pochod

Panský Pivovar Holešov, 3. 10.

Při příležitosti DNE ZVÍŘAT proběhne CHLUPATÝ POCHOD, který organizují velké milovnice všech zvířátek Alena Byjová, Zuzana Bednářová a a Zdeňka Doleželová. Každý z Vás může vzít svého svého pejska a absolvovat s ním určenou trasu. Více informací zde.

Autor: rav, zdroj a foto: stránky jednotlivých akcí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*