Naše tipy: Kam vyrazit první říjnový víkend

Připravili jsme pro vás opět seznam akcí na Moravě, které můžete během příštích dnů navštívit. Nabídka je opravdu pestrá, kromě kulturních a tradičních folklorních akcí si můžete vybrat také z řady sportovních závodů, nebo oslavit den zvířat, který připadá na tento víkend, a navštívit některou z krásných moravských zoologických zahrad.

MOVE FEST

Ostrava, 29. 9. – 3. 10.

8. ročník festivalu tance, pohybu a nového cirkusu – Vezme Vás na výlet do krajiny města, krajiny pohybu, krajiny těla a krajiny tvorby. Pojďte prozkoumat své město, pohyb, tělo i tvorbu tak, jak je neznáte. Zavede vás na nová místa, za novými zážitky a novými uměleckými formami. Během přelomu září a října opět festival oživí Ostravu unikátním spojením tance, cirkusu, pohybového divadla a hudby. Více informací zde.

Burčákové slavnosti

Hustopeče, Dukelské náměstí, 30.9. – 2.10.

Těšit se můžete na ohňovou show, vystoupení Michala Hrůzy, rockovou kapelu Alrox, středověký jarmark, historickou hudbu, vyhlášení vítěze Národní soutěže vín, program pro děti a mnoho dalšího. Více informací zde.

Den seniorů v zoo

ZOO Hodonín, 1. 10.

Vstup pro seniory ve věku 60 a více let zdarma, každý senior obdrží u pokladny malý dárek. Více informací zde.

Octoberfest s Radegast Sportpubem

Nám. Svobody Brno, 1. – 3. 10.

První Octoberfest s Radegast Sportpubem, které Brno ještě nezažilo.

Akce se koná 1. – 3. října pod záštitou primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové, kde výtěžek z aukce bude věnován NF Krtek. V rámci bohatého programu se můžete těšit na školu čepování certifikovanými školiteli Plzeňského Prazdroje, ochutnat a zjistit co se skrývá pod pojmy mlíko, čochtan, šnyt a hladinka. Zároveň zjistíte jak se pozná perfektně ošetřené a načepované pivo a samy si můžete na vlastní kůži vyzkoušet jaké je to být výčepním pod dohledem mistrů v oboru. Těšit se také můžete na tradiční soutěže s pivem a autogramiády sportovních osobností. Bude připraven i dětský koutek, kde se o Vaše ratolesti rád postará odborný dozor. Více informací zde.

Křtinská padesátka

Dvorek hospůdky EDEN Křtiny, 2.10. (start 100 km trasy již v pátek 1.10.2021 v 20 hod)

Přijďte si projít vybranou trasu krásnou přírodou Moravského krasu. Více informací zde.

Bitva u Tovačova

Zámek Tovačov, 2.10.

155. výročí bitvy u Tovačova. Více informací zde.

Podzimní bohutické slavnosti

Areál zámku Bohutice, 2. 10.

Kdo by odolal vůni zabíjačkových specialit, burčáku, vínu nebo medovině? To vše od 10 hod. na nádvoří Bohutického zámku a v přilehlém areálu Obůrka. Navíc doplněno bohatým programem, kde není nouze o šermířské souboje, vystoupením kejklířů nebo ukázky starých řemesel i s jarmarkem a dílničkami. Na své si samozřejmě přijdou i děti. Více informací zde.

XVIII. Výstava hospodářských zvířat Moravy a Slezska

Přerov, Areál výstaviště, 2. 10.

Výstava králíků, drůbeže, holubů, morčat a exotického ptactva. Dětský program s Kateřinou Kačule Pokornou , králičí hop, ukázka cvičení pasteveckých psů (nahánění ovcí), projížďka na koních a ponících (pro malé i velké), parkur, projížďka historickým kočárem, malování na obličej, ukázka dobrovolných hasičů Přerov (vyproštění osob z hořícího vozidla), ukázka hašení historickou ruční stříkačkou taženou koňmi, lukostřelba, pěna pro děti. Horkovzdušný balón dle počasí. Více informací zde.

Slovácké hody

Vacenovice, 2. – 4. 10.

Vacenovská chasa zve ve dnech 2. – 4.10. na Slovácké hody. Více informací zde.

Den uniformovaných sborů

Letiště Kroměříž, 2. 10.

Letitá i současná technika a atraktivní ukázky zásahů budou ozdobou letošního sedmého ročníku Dne uniformovaných sborů. Patří mezi největší tuzemské přehlídky práce a vybavení armády, policie, hasičů, celníků či klubů vojenské historie. K vidění bývá rozmanitá letitá i současná technika, která zahrnuje například historická letadla, tanky, bojová vozidla pěchoty či hasičské stříkačky a policejní vozidla. Návštěvníci se mohou těšit i na dynamické ukázky a scénky. Doprava historickými autobusy Technického muzea v Brně a historickým vlakem Kroměřížské dráhy. Více informací zde.

Drakiáda

Boskovice, 2. 10.

Přečtěte si  Olomoucká zoo přivítala na svět první mládě letošního roku

Drakiáda se uskuteční od 14 hod na kopci na Vinohrádkách v Boskovicích. Více informací zde.

Excalibur Race Helfštýn 2021

Hrad Helfštýn, 2. 10.

Druhý ročník závodu v sérii Excalibur Race. Zážitkový závod v okolí středověkého hradu Helfštýn. Máte rádi OCR? Tak to určitě nemůžete chybět na závodě Excalibur Race, který proběhne 2. října v okolí středověkého hradu Helfštýn. Na závodníky čeká velmi zajímává a náročná trailová trať zaměřená na výkonnost, zručnost a vnitřní sílu. Excalibur Race prověří závodníky na dvou trasách: Sky (6+ km a 23+ překážek) a Hell (10+ km a 33+ překážek). Kromě spousty originálních překážek se můžete těšit i na vodní příkopy a řeku Bečvu. Více informací zde.

Boršovské vinobraní

Kulturní dům v Boršově u Moravské Třebové, 2. 10.

Akce se uskuteční od 18 hod. Více informací zde.

Krnovská padesátka

Středisko volného času Krnov, 2. 10.

Jubilejní 55. ročník oblíbeného putování po lesích a zajímavostech v okolí Krnova. Vhodné pro malé i velké turisty, trasy pro pěší i cyklisty, výběr mezi různě dlouhými trasami. Více informací zde.

Rychvaldské rybí slavnosti

Rychvald, Náměstí Míru, 2. 10.

Vystoupí Bublinář, The Strings, Eliška Rusková, Petr Bende, Limetall. Prodej živých ryb a rybích specialit, laser show, malování na obličej, pouťové atrakce. Více informací zde.

Večerní lampionové prohlídky zoo a zámku Lešná

ZOO Zlín a Zámek Lešná, 2., 9., 16. 10.

Zlínská zoo i v letošním roce připravuje atraktivní večerní prohlídky zoologické zahrady. Večerní návštěvu zoo zpestří povídání průvodců na vybraných stanovištích. Od 18.30 do 20.30 hod. nabídnou spoustu zajímavých informací o chovaných zvířatech a také připravovaných novinkách. Originální program nabídne i zámek Lešná. Průvodci v dobových kostýmech Vás zavedou do dob, kdy zámek a celé lukovské panství vlastnil hraběcí rod Seilernů. První zámecká prohlídka začíná v 18.00 hod. Více informací zde.

Kaskáda Race – překážkový závod na Znojemsku

Vranovská pláž, 2. 10.

2. ročník překážkového závodu na Znojemsku v jedinečné lokalitě Vranovské přehrady. Závodníky čeká více než 5 km dlouhá trať s více než 20 překážkami. Součástí jsou i dětské závody. Každý závodník dostane startovní balíček s dárky od sponzorů a v cíli medaili. Více informací zde.

Pochod Po stopách lovců mamutů

Přerov, areál ZŠ J. A. Komenského – Předmostí, 2. 10.

XXIV. ročník historicko – přírodovědného putování. Trasa v délce 9 km je nenáročná i pro malé děti, seniory, psy a jiná zvířata. Na lovištích soutěže zručnosti pro děti i dospělé. Více informací zde.

Sraz veteránů

Staré Město u Uherského Hradiště, areál KOVOZOO, 3. 10.

Čeká vás výstava historických vozidel, ukázky replik elektrokočáru Dora, monocyklu či parního motocyklu Ropel, jízdy vláčkem STEELINKA, divácká tipovací soutěž o krásné ceny, okénko do budoucnosti – výstava vozů na elektropohon atd….malovaní na obličej, trenažér formule, dobový fotokoutek a spousta dobrého jídla. Více informací zde.

Chlupatý pochod

Panský Pivovar Holešov, 3. 10.

Při příležitosti DNE ZVÍŘAT proběhne CHLUPATÝ POCHOD, který organizují velké milovnice všech zvířátek Alena Byjová, Zuzana Bednářová a a Zdeňka Doleželová. Každý z Vás může vzít svého svého pejska a absolvovat s ním určenou trasu. Více informací zde.

Autor: rav, zdroj a foto: stránky jednotlivých akcí

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*