Návrat k plánovaným operacím bude velmi pozvolný, upozorňuje nemocnice u sv. Anny

Návrat do běžného režimu bude u sv. Anny jen pozvolný. Navzdory ztížené situaci připravili dobrovolníci adventní věnce.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně se potýká s řadou případů onemocnění koronavirem. Týká se to jak pacientů, tak personálu. Návrat k plánovaným operacím proto bude jen velmi pozvolný. Dobrovolníci navzdory ztížené situaci pro pacienty vyrobili adventní věnce.

Přechod do normálu komplikuje počet nakažených koronavirem

Ve čtvrtek bylo u sv. Anny celkem 107 pacientů s onemocněním COVID-19. Zdravotní stav všech je vážný. “Celkem máme na umělé plicní ventilaci 17 pacientů. 15 pacientů je na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách, zbylí na lůžkách s HFNO, kyslíkem a standardních lůžkách,” uvedla tisková mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Ze zdravotnického personálu je nemocných 103 zdravotníků – 10 lékařů a 93 nelékařů.

“Vzhledem ke stále vysokému počtu nakažených zdravotníků a pacientů s onemocněním COVID-19 na umělé plicní ventilaci bude návrat k plánovaným operacím opravdu velmi pozvolný,” upozornila Lipovská. Ve středu lékaři v nemocnici u sv. Anny provedli pouze 35 operací, přičemž v normálním stavu se jedná o 60 až 70 denně.

Dobrovolníci vyrobili adventní věnce

Dobrovolníci ze zdejšího DobroCentra si navzdory ztížené situaci našli čas, aby potěšili pacienty. Pro oddělení, na která v běžném režimu pravidelně docházejí za pacienty, připravili alespoň adventní věnce.

A myslí i na dárce krve. Konkrétně ve středu 2. prosince bude v odběrovém centru Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně mikulášské darování krve. Dobrovolníci z DobroCentra napletli ponožky, vyrobili šité stromečky a brněnská malířka Věra Hašová vyrobila originální vánoční přáníčka. “Takže každý, kdo přijde ve středu darovat krev do sv. Anny, dostane přání a dárek,” dodala Lipovská.

Zdroj a foto: Nemocnice u svaté Anny

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*