Název nového parku v Komárově vybírají sami Brňané

Nový park v brněnském Komárově v lokalitě Stará Ponávka

Nový brněnský park vznikl v revitalizované lokalitě Stará Ponávka. Návrhy posílali samotní obyvatelé Brna. Odborná porota z nich vybrala pět. O finálním výběru rozhodne probíhající anketa mezi Brňany.

Úprava lokality nad sídlištěm je prvním realizovaným krokem v plánované revitalizaci téměř čtyř kilometrů dlouhého toku Staré Ponávky. Na místě bývalého provizorního parkoviště a výběhu pro psy s minimem stromů vznikl park.

Podle odborné poroty pět finalistů odpovídá místnímu názvosloví. Anketa probíhá od středy 13. října a končí 12. listopadu.

Návrhy pojmenování nového parku:

  • park Na Luhu – podle probošství, které sídlilo v této oblasti ve 12. století
  • park Veverka – když v parku uvidíme veverku, zastavíme se a potichu ji pozorujeme, autoři tohoto názvu si přejí, aby se lidé i u Staré Ponávky rozhlíželi okolo sebe a poslouchali zvuky přírody
  • Mariacela – na místě parku stávala dříve obec Malá Mariacela, kterou pohltil rozvoj Komárova. Název obce zřejmě odráží místo shromaždiště brněnských poutníků před výpravou na významné poutní místo Mariazell v Rakousku. Původní název by se tak vrátil do povědomí obyvatel.
  • U Náhonu – park vznikl v místě starého náhonu
  • U Ledňáčka – podle výskytu ledňáčků v této lokalitě

Hlasovat můžete zde.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*