Negativní. Fotbalisté Třince jsou v karanténě, přesto už v neděli mohou hrát

Situace okolo druholigového fotbalového Třince se kvůli testům na koronavirus mění každým dnem. Aktuální informace ze slezského klubu jsou ale následující: všichni testovaní jsou negativní a o víkendu mohou hrát. Ještě předtím ale musí podstoupit další testy.

Na začátek trocha rekapitulace. 18. června byl odložený zápas mezi Třincem a Vlašimí. U rodinného příslušníka jednoho z třineckých fotbalistů byl totiž objeven pozitivní nález na koronavirus.

Hygienická stanice proto provedla kontrolní testy u dotyčného hráče i dalších členů klubu, kteří s ním přišli do kontaktu. Ty byly negativní, přesto byl daný hráč následně ještě testován mimo nařízené přetestování a jeho test byl pozitivní. Slezané proto nastoupili do čtrnáctidenní karantény, která měla skončit první červencový den. Poté měly být provedeny další testy.

Liga v ohrožení?

V ten moment se začalo spekulovat o dalším osudu Fortuna národní ligy. Stihne se dohrát? Nebo dojde k jejímu předčasnému ukončení a do Fortuna ligy postoupí jen první tým tabulky? A co bude s Třincem? Anulují se jeho dosavadní výsledky?

Třinečtí fotbalisté poté podstoupili další testy a ty dopadly negativně. Ve čtvrtek proto zasedl Ligový výbor a ten přišel s další změnou.  Pokud i další testy, které proběhnou v sobotu 27. června, dopadnou negativně, tak hráči Třince mohou pokračovat v soutěži a už v neděli by měli odehrát utkání 27. kola na půdě Ústí nad Labem.

Zatím přišli o tři zápasy

„V sobotu, den před zápasem, absolvují hráči a zaměstnanci klubu v rámci nařízeného lékařského dohledu další testy metodou PCR. Když vyjdou negativně, hrajeme,“ uvedl pro Deník předseda třineckého představenstva Karel Kula. „My se řídíme pokyny hygieny a LFA. Pokud to takto je možné provést, tak utkání normálně odehrajeme. Pokud jsou všichni hráči zdraví, není důvod čekat. Věřím, že i sobotní testy budou negativní,“ dodal. Slezanům byly zatím odloženy tři zápasy – s Vlašimí, Vítkovicemi a Pardubicemi. V současné době se připravují individuálně v režimu karanténního opatření a pod dohledem klubového lékaře. Už v neděli by ale měli zase hrát.

Autor: resp Foto: FK Fotbal Třinec

Související články

Přečtěte si  Kronus podepsal tříletou smlouvu ve Zbrojovce, zůstává také Granečný

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*