Nejoblíbenější jména dětí v Jihlavě? Hádejte, která to jsou

Ilustrační foto

V roce 2021 se narodilo v Jihlavě 1 425 dětí, z toho 751 chlapců a 664 dívek, informoval mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk. Je to nejvyšší počet dětí za poslední roky. Prozradil také, která jména patřila mezi nejoblíbenější.

Mezi neoblíbenější dívčí jména patřila v loňském roce Eliška. Následovala Anna, Viktorie, Natálie a Tereza. Mezi chlapeckými jmény vedl Jakub. Následoval Adam, Matěj, Jan, Filip a Matyáš.

Objevila se také netradiční jména jako Elvas, Egon, Joachim, Simeon, Timur, Persival, u dívek pak Annamária, Bianka, Elfrída, Lota, Odette nebo Rika.

Narostl počet svateb, ubylo rozvodů

V počtu uzavřených manželství je podle jihlavské radnice stále zřetelný dopad působící pandemie. „Vliv na počet obřadůměla přijatá mimořádná opatření a nutnost jejich dodržování, a to především omezení počtu svatebních hostů a používání ochranných pomůcek v průběhu obřadu,” uvedla vedoucí správního odboru Jana Batoušková. Vyšší zájem o uzavření manželství v Jihlavě byl opět zaznamenán u cizích státních příslušníků. Dlouhodobě častěji uzavírají manželství občané Ukrajiny, Slovenska či Ruska.

Registrované partnerství v předchozím roce uzavřelo celkem osm párů, z toho sedm registrovaných partnerství bylo uzavřeno mezi ženami. Počet uzavřených registrovaných partnerství je srovnatelný s předchozím rokem 2020.

Co se týče porovnání počtu rozvodů v Jihlavě, v loňském roce bylo zapsáno sto oznámení o rozvodu manželství. „V porovnání s rokem 2020, kdy bylo zapsáno 114 rozvodů a s rokem 2019 se 122 rozvody, jde o mírný pokles v počtu rozvodů,“ dodala Batoušková.

Zdroj: město Jihlava, foto: Pixabay

Doporučujeme

1 Comment

  1. Naštěstí se všechny kostely a civilní obřadní místnosti, vhodné k církevním svatbám a křtinám, i k občanským svatbám a vítáním občánků, o umístění porodnice ani nemluvě, nacházejí na 90% katastrálních území Jihlavy, které leží u nás na Moravě. Nový “potěr” obyvatel tedy, ať má rodiče z Čech, Moravy, Slezska, Slovenska, Ukrajiny, Běloruska, z Vietnamu i odjinud, je vesměs náš domácí moravský, ač si to obyvatelé Jihlavy pod tlakem mnohaleté propagandy z Prahy většinou vůbec neuvědomují 😉

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*