Nejoblíbenější jména dětí v Kroměříži? Hádejte, která to jsou

Ilustrační foto

V roce 2020 se v Kroměříži narodilo celkem 646 dětí, informoval Zdeněk Dvořák z tiskového oddělení kroměřížské nemocnice. Prozradil také, která jména patřila mezi nejoblíbenější.

Pro své potomky rodiče volili nejraději tradiční jména. Mezi kluky přibylo nejvíce Jakubů, Šimonů, Tomášů, Vojtěchů a Janů, mezi děvčaty Elišky, Emy, Natálie, Terezy a Adély. „Zaznamenali jsme také neobvyklá či u nás málo častá jména. U dívek třeba Melody, Zandaria, Milagros nebo Bibiana, u chlapců Alf, Atrey, Bryan, Joachim či Yousef,“ vyjmenovala Klára Čečatková, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Kroměřížské nemocnice.

Převládali chlapci, těch se narodilo 335, dívek bylo o 24 méně. Ve dvou případech se narodila dvojčata.

Nemocnice zvládala porody navzdory ztíženým podmínkám

Počet narozených dětí je zhruba stejný jako v předchozích letech, přestože loni činnost nemocnice zkomplikovala pandemie koronaviru. „Epidemiologická situace nebyla v uplynulém roce příznivá, navíc s ní souvisela různá vládní nařízení. Došlo například k zákazu otců u porodu, naštěstí platil jen krátce. Museli jsme pozastavit prohlídky porodních sálů pro nastávající maminky, kurzy psychoprofylaxe, organizačně přemístit ambulantní provozy a řešit celou řadu dalších situací, které nebyly v předchozích letech obvyklé,“ uvedl Lukáš Vacula, který v roce 2020 působil na gynekologicko-porodnickém oddělení ve funkci zástupce primáře a od 1. ledna tohoto roku jej vede jako primář.

Podle něj se vše podařilo zvládnout. „Zjistili jsme, že umíme operativně reagovat na akutně nastalé situace a vyrovnat se s nimi při zachování profesionálního přístupu k našim klientkám. Zásluhu na tom má celý náš tým,“ dodal Vacula.

Zdroj: Nemocnice Kroměříž, foto: Pixabay

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*