Nejoblíbenější jména ve Zlíně? Hádejte, která to jsou

Ilustrační foto

V roce 2021 se ve Zlíně narodilo 2257 dětí, z toho 1118 chlapců a 1139 dívek, informovala mluvčí zlínské radnice Irena Orságová. Prozradila také, která jména patřila mezi nejoblíbenější.

Největší oblibě se těšilo pojmenování dívek jménem Eliška, za loňský rok jich přibylo 46. Stejné jméno figurovalo na prvním místě už loni, před dvěma lety to byla Tereza. U novorozených chlapců se na prvním místě udrželo jméno Jakub s počtem 55.

Elišku následuje Natálie v počtu 37, velký vzestup zaznamenalo jméno Sofie (35 děvčátek). Předloni se na vyšších příčkách žebříčku oblíbenosti držela i jména Anna, Adéla a Ema či Emma. U chlapců se za Jakubem na druhém místě umístil Jan v počtu 39 dětí, následovalo 37 Filipů. V předchozím roce bodoval Matyáš, David a Vojtěch.

Co se týče dalších favoritů, zlínská matrika často zapisovala jména Adam, Tomáš, Matěj či Tomáš, u dívek Adéla, Amálie, Julie či Viktorie. V zapomnění ale neupadla ani klasická jména jako Václav (18), František (16), Josef (13), Antonín (12), Marie (10) a Marie (18).

Lionel i Jenovéfa

Část rodičů novorozených dětí přišla se jmény méně obvyklými. Chlapcům vybrali například jméno  Archie, Arsen, Brian, Dante, Edgar, Haru, Janis, Levi, Lionel, Mirai, Nadim, Rafael, Ryan, Velen nebo Zachariáš, děvčatům pak jména Ariana, Glorie, Inés, Isis, Jenovéfa, Kira, Lota, Meredith, Mlada, Teodora, Vika, Zoey či Živa.      

Celkem 56 dětem narozeným ve Zlíně nechali rodiče zapsat dvě jména. Z dětí narozených v loňském roce se stalo nositelem dvou jmen 25 chlapců a 31 děvčat.

Zdroj a foto: město Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*