Největší květinová výstava u nás se blíží. Organizátoři slibují maximální opatrnost

Letní Flora Olomouc se pro letošek stala jedinou velkou květinovou výstavou v celé republice.

Letní Flora Olomouc patří mezi akce velkého rozsahu, které nezrušily protikoronavirová opatření. Průběh jediné letošní velké květinové výstavy u nás doprovodí přísná hygienická opatření.

Výstava se uskuteční 20.–23. srpna 2020 na Výstavišti Flora Olomouc.

Výstavu doprovodí speciální opatření

Příprava Letní Flory je v plném proudu a vedle květinových expozic, jedinečných výstav a doprovodného programu se organizátoři musí vypořádat s přísnými hygienickými opatřeními. Na akci bude zajištěno dostatečné množství dezinfekčních prostředků.

Jak uvedli organizátoři, výstaviště čítá několik desítek tisíc metrů čtverečných ploch, proto budou expozice i stánky rozmístěny tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků a budou dodrženy předepsané rozestupy. Dále bude probíhat kontrola nošení roušek a regulace počtu návštěvníků v pavilonu A prostřednictvím kamer. Toalety, restaurační zařízení i gastro zóny budou soustavně dezinfikovány.

V celém areálu budou pro návštěvníky připraveny informační piktogramy a cedule s uvedenými opatřeními. Pořadatelé také apelují na využití bezkontaktních plateb a online vstupenek, díky kterým se zamezí tvoření většího množství lidí u pokladen.

„Květinové výstavy k městu Olomouc rozhodně patří. I proto se snažíme, aby návštěvníci o výstavu nepřišli. Dbáme na aktuální hygienická a epidemiologická nařízení a doporučení vydaná Bezpečnostní radou státu a veškeré kroky konzultujeme s Krajskou hygienickou stanicí v Olomouci. Rozhodně se návštěvníci nemusí bát na Floru zavítat. Čeká je totiž spousta květinových expozic a to nejlepší z floristického a zahradního umění,“ ubezpečila ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Fotogalerie: podívejte se na fotografie z minulého ročníku

Hlavní expozice ukáže potenciál městských prostorů

Jediná zahradnická a květinová výstava tento rok v celé republice skýtá Letní Flora Olomouc spoustu lákadel. „Hlavní expozice Zahrada za zdí poukáže na potenciál městských prostorů, jako jsou vnitrobloky, dvorky nebo stavební proluky. Tato místa mohou nabídnout relaxaci, oddech, sloužit jako školní zahrada, sportoviště či být místem pro setkávání a budování komunity,“ vysvětlila autorka expozice Marie Doleželová.

Nápady pro sezónní výzdobu balkonů či teras nabídnou předváděcí akce floristů. Přednášky poučí o chorobách a škůdcích okrasných i užitkových rostlin, pěstování ovocných dřevin v nádobách nebo o popínavých rostlinách a vertikálních zahradách, soudobém trendu zahradní architektury. V programu nechybí ani oblíbené floristické show pod taktovou zkušených floristů.

Přečtěte si  Vydatné srážky zvedají hladiny řek zejména na Valašsku

Další lákavou expozicí je dědictví UNESCO v ČR, ve které se návštěvníci vydají na cestu po Čechách, Moravě i Slezsku a prozkoumají všech 14 památek zapsaných na seznamu světového dědictví.

Tradiční Letní zahradnické trhy s širokým sortimentem rostlin a zahrádkářských potřeb budou mít své místo opět ve venkovních prostorách pavilonu. Kvalitní vína z Moravy i Čech nabídnou vinaři a someliéři při Dnech moravských vín na galerii v pavilonu A.

Akce pro celou rodinu i doprovodný kulturní program

Na Letní Floře Olomouc připravujeme program i pro ty nejmenší návštěvníky. Nově je připravena Dětská zóna na Letní scéně u rybníčku. Děti se mohou těšit na zábavný program s kostkami LEGO od organizace Bricks 4 Kidz Olomouc, na korálkování „šperky u Kačky“, výtvarný workshop Pískování a pro starší děti je připraven program od umělecké skupiny Chaoscompany s tím nejlepším ze street artu.

Bohatý program nabídne přednášky, předváděcí akce a odborné semináře. Návštěvníci se mohou těšit na busking neboli pouliční umění, Zaparkuj odpočinková zóna a další volnočasové aktivity. Víkendový program zpestří také hudební vystoupení multižánrové kapely Fantajm či folk country kapely AKVAREL na venkovním podiu SAMBA.

Zdroj: město Olomouc, foto: Výstaviště Flora Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*