Nešťastné pondělí na brněnských kolejích. Během dne potkaly “šaliny” již tři nehody.

tramvaj brno

Minimálně pět lidí bylo dnes zraněno při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Jak uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková dva ošetřila záchranná služba na místě, tři odvezla do nemocnice, další lidé sami vyhledali pomoc v nejbližší nemocnici. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí. Nešlo o jedinou dnešní nehodu. Již v ranních hodinách srazila tramvaj cyklistu na Moravském náměstí a po poledni vykolejila tramvajová souprava v ulici Životského.

K první nehodě došlo již v ranních hodinách na křižovatce ulic Moravské náměstí a Rooseveltova. Podle předběžných zpráv s největší pravděpodobností řidič tramvaje jedoucí po vedlejší komunikaci nedopatřením přehlédl osmdesátiletého cyklistu, jenž do křižovatky vjížděl po hlavní komunikaci. Středně těžce zraněný senior zůstal ležet na zemi vedle tramvajové soupravy a následně tak musel být transportován záchrannou zdravotnickou službou do nemocnice v Bohunicích.

Srážka na Křížové si vyžádala 5 zraněných

V 8:25, pak došlo ke srážce tramvajových souprav na ulici Křížová, kdy jedna z tramvají zezadu narazila do druhé. “Zranilo se celkem pět lidí, dva z nich jsme ošetřili na místě. Další tři vezeme do nemocnic,” uvedla mluvčí. Mladá žena a muž středního věku utrpěli podle mluvčí lehká poranění, jeden z řidičů tramvaje středně těžké. To ale podle mluvčí nebyli jediní zranění. Poblíž místa nehody je nemocnice u sv. Anny, někteří z nich tak sami došli do nemocnice na ošetření.

Dopravní podnik obnovil provoz linek krátce před 10:00. Podnik podle Seitla teprve bude zjišťovat, co přesně se stalo, vše bude předmětem vyšetřování. Uvedl, že z vozů vyjmuli záznamová média, karty i kamery, i to by mohlo pomoci zjistit příčiny nehody. Mluvčí policie David Chaloupka ČTK řekl, že klíčové budou i výpovědi obou řidičů.

tramvaj brno

Omezeny byly linky městské hromadné dopravy, zdržení bylo asi 30 minut. Omezení se dotklo tramvajových linek 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84.

Další souprava vykolejila v Životského ulici

Odpoledne vykolejila tramvaj v Životského ulici. Jak potvrdil provozní ředitel dopravního podniku Jan Seitl, tato havárie se obešla bez zranění i bez větších škod.

Tramvaj vykolejila kolem 13:00. “Vykolejil přední podvozek tramvajové linky číslo 12, je to bez zranění a bez očividných velkých škod. Není ani narušen provoz tramvajových linek 8, 10 a 12, protože mezi zastávkami Životského a Gajgošova je možno projet přes smyčku,” uvedl ředitel.

Přečtěte si  ŘSD bude reagovat na úspěšnou žalobu ekologů týkající se dálnice Hulín-Fryšták podáním kasační stížnosti

Linky dopravního podniku tedy jezdí podle ředitele bez omezení a dopravní podnik pracuje na tom, aby tramvaj dostal zpět na koleje. Podle ředitele zatím není jasné, proč tramvaj vykolejila, po jejím odjezdu bude dopravní podnik kontrolovat svršek kolejí, ve vozovně pak i podvozek tramvaje.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Policie ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*