Nižší fotbalové soutěže čekají změny. Na Moravě přibude třetí skupina divize

Změny v nižších fotbalových soutěžích - ilustrační foto
Změny v nižších fotbalových soutěžích - ilustrační foto

Nižší fotbalové soutěže v České republice čekají od nové sezony velké změny. Kvůli zrušení juniorské ligy a znovuzavedení B-týmů bude česká třetí liga (ČFL) rozdělena na dvě šestnáctičlenné skupiny, moravská (MSFL) rozšířena na 18 týmů a na Moravě přibude třetí skupina divize.

Juniorská liga se hrála od sezony 2012/2013 a v posledních dvou ročnících bylo 20 mužstev rozděleno na českou a moravskou skupinu. Obě se pak promíchaly v desetičlenných částech pro vítěze a pro poražené. Soutěž však nesplnila očekávání a kluby si vloni v březnu odhlasovaly její zrušení. Místo ní se vracejí B-týmy, kterých bude 22, o dva více než celků v juniorské lize. Přibyly Opava a druholigové Pardubice.

Všechna “Béčka” klubů z Čech budou zařazena do třetí nejvyšší soutěže, České fotbalové ligy, s výjimkou Českých Budějovic, které budou hrát divizní skupinu A. Kvůli tomu byla ČFL rozdělena na dvě skupiny po 16 mužstvech, místo dosavadní jedné s 18 účastníky.

V ČFL skupině A se představí čtveřice B-týmů – Příbram a rezervy tří nejlepších ligových celků mistrovské Slavie, Sparty a Plzně. Ve skupině B pak budou hrát “béčka” Pardubic, Hradce Králové, Liberce, Teplic, Jablonce, Mladé Boleslavi, Bohemians 1905 a Dukly.

Na Moravě a ve Slezsku jsou pouze čtyři rezervy – Olomouc, Zlín, Ostrava a Slovácko – zařazeny do třetí nejvyšší soutěže, Moravskoslezské fotbalové ligy. Kvůli tomu se počet účastníků zvýšil ze stávajících 16 na 18. Zbytek půjde až do divizí. jedná se o “béčka” Karviné, Opavy, Třince, Jihlavy a Brna, místo dosavadních dvou moravských skupin s 16 celky proto vznikly tři po 14 mužstvech.

Moravské celky neskrývají výhledové ambice na možný postup svých “béček” do druhé ligy případně z divize do MSFL. Kluby hodlají B-týmy využívat i pro méně vytěžované hráče z “áčka” či ty, kteří se budou rozehrávat po zranění.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: pixabay.com

Související články

Přečtěte si  Klasik Frýdek-Místek je líhní baseballových talentů. Do Mistrovství Evropy juniorů zasáhl také mladý nadhazovač Klasiku Adrián Mück

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*